שתף קטע נבחר

סרטי אורלנדו ייצגו בישראל את MK2

החברה הצרפתית MK2 היא בעלת אחד מקטלוגי הקולנוע המפוארים, שכולל בין היתר את סרטיהם של קז'ישטוף קישלובסקי, מיכאל הנקה, מייק לי וכל סרטי צ'ארלי צ'פלין

חברת ההפצה הישראלית, "סרטי אורלנדו", חתמה על הסכם ייצוג בלעדי בארץ עם חברת הסרטים MK2 הנחשבת לאחת הגדולות והמרכזיות באירופה. MK2, היושבת בפריז, היא חברת הפקה והפצה שלצד קטלוג עשיר מחזיקה בבעלותה גם רשת בתי קולנוע ברחבי צרפת.

 

בראש החברה עומד המפיק האגדי מארין קרמיץ, שחתום בין היתר על סרטיהם של גדולי היוצרים בצרפת בהם ז'אן לוק גודאר, קלוד שברול

 ואלן רנה. כמו כן, היה שותף בהפקת סרטיהם של האיטלקי פאולו טביאני, הפולני קזי'שטוף קישלובסקי, האיראניים מוחסאן מחמאלבף ועבאס קיארוסטמי והבמאי הגרמני מיכאל האנקה.

 

בישראל קרמיץ היה שותף בין היתר בהפקות הסרטים "קדמה" של עמוס גיתאי, "ציון ואחיו" של ערן מירב וסרטו של רפאל נדג'ארי "דירה מס. 5" בכיכובה של טינקרבל.

 

הסכם ההפצה החדש יעשיר את הקטלוג של סרטי אורלנדו במאות סרטים, בהם כל סרטי צ'ארלי צ'פלין שייצאו השנה בגרסת HD מחודשת, כל סרטי פרנסואה טריפו ואמיר קוסטוריצה, וכן סרטיהם של רוברט אלטמן, מייק לי, סמירה מחמאלבף ותיאו אנגלופולוס.

 

בין הסרטים שיופצו במהלך 2010 בישראל בעקבות ההסכם החדש יהיו גם סרטו החדש של פטריס שרו, "רדיפה", בכיכובם של רומן דוריס ושרלוט גינזבורג, שהתמודד על פרס אריה הזהב בפסטיבל ונציה; "איש התשובות" של ג'ון הידמן, שהיה מועמד לפרס חבר השופטים בפסטיבל סנדאנס, והסרט "ילד דג" של לוצ'יאה פואנזו, שכיכב בפסטיבל קאן האחרון.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים