שתף קטע נבחר

הקלטת של גלעד בכיכר: לעשות הכל להחזירו

רוב עוברי האורח נותרו אדישים לקלטת של גלעד שליט ששודרה שוב בכיכר. קסם מקובר מצבא החברים של גלעד: "אני נלחמת על כל בן-אדם במדינה שעתיד להתגייס לצבא". אחד שדווקא כן עצר אמר: "בבראסרי יהיה מלא אבל לכאן לא יגיע אף אחד".

לקראת ההכרעה על עסקת השבויים ניסו חבריו של גלעד שליט לעורר את הציבור. הערב (ג') הציבו כמה מהם מסך בכיכר רבין, שעליו הוקרנה הקלטת של גלעד שליט מאוקטובר האחרון.

 

קסם מקובר (17) מרמת השרון, ממובילי מטה הנוער ב"צבא החברים של גלעד", אמרה ל-ynet: "מצדי שעוברי אורח לא יעצרו אבל שזה יזכיר להם". לדבריה, "אני פה כי אני נלחמת עלי ועל החברים שלי ועל כל בן-אדם במדינה שעתיד להתגייס לצבא. אנחנו צריכים לדעת שיעשו הכל כדי לשחרר חיילים מהשבי". היא גילתה הבנה להתנגדות ההורים השכולים, אך ציינה כי "צריך לזכור שגלעד לא מת, הוא עדיין חי וזה הזמן להזכיר את זה". 


הקלטת של גלעד שליט בכיכר רבין בתל-אביב (צילום: ירון ברנר)

 

עוברי אורח רבים עברו בכיכר אך רובם לא עצרו להתבונן בגלעד שליט. רועי (37) מתל-אביב דווקא החליט לעצור ואמר ל-ynet: "מה שהחבר'ה עושים פה זה לא יאומן. אני מרגיש שהעיר הזאת אפאטית. אני תל-אביבי מלידה אבל לא בהוויה. תסתכלו סביב, זה לא יאומן. בבראסרי יהיה מלא אבל לכאן לא יגיע אף אחד". לדבריו, "אני לא חסיד אומות עולם, אבל זה מצמרר לעבור ליד המסך הזה בתזמון הנוכחי ולראות שאנשים לא עוצרים".

 

עינב (36) מתל-אביב הגיעה גם היא לתמוך ב"צבא החברים של גלעד": "מי שעובר מציץ. אבל לא יותר מזה. זה כבר לא מעניין את האנשים". לדבריה, "מאוד מדאיג אותי שיום אחד אהיה אמא והילד שלי ילך לצבא. הייתי רוצה לדעת שהמדינה תעשה הכל בשביל להחזיר אותו הביתה.

אני מפחדת שהמשפחה של גלעד תהיה דומה למשפחה של רון ארד. אני מנסה לחשוב על יובל ארד שלא הכירה את אבא שלה וזה מעביר בי צמרמורת. מטריפה אותי המחשבה שגלעד במרחק שעתיים מפה ואנו לא יכולים להחזיר אותו".  

 

מיכל גלעד (34) נותרה אופטימית: "אמנם לא הזמנו לכאן אורחים, אבל אני מאמינה שגם בקהל הרחב אין אדם שהנושא הזה לא קיים בו, כולנו עם יד על הדופק. בכל זאת בחרנו מקום שתיתכן בו התכנסות אף על-פי שהיא לא יזומה".

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,276 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נלחמת. קסם מקובר
צילום: ירון ברנר
המסך בכיכר
צילום: ירון ברנר
מומלצים