שתף קטע נבחר

ח"כ ניסים זאב: הזונה מפתה ואשמה, הגבר קורבן

ח"כ ניסים זאב אמר בדיון בהצעת חוק שיטיל אחריות על לקוחות בתעשיית הזנות כי הגבר הוא בסך הכל קורבן "אם האשה מפתה אותו". יו"ר הוועדה ח"כ אורית זוארץ אמרה בתגובה: זו עמדה חשוכה ופטרנליסטית

נשים הן אלו שאשמות בתעשיית הזנות והגברים הם בסך הכל הקורבן. - עמדה מקורית זו הציג ח"כ ניסים זאב (ש"ס) שעורר היום (ד') סערה בדיון בוועדת המשנה למאבק בסחר בנשים בכנסת. בדיון על הצעת החוק שמטילה אחריות גם על הלקוחות של תעשיית הזנות אמר ח"כ זאב כי "לפעמים הגבר הוא הקורבן, אם האישה מפתה אותו. העונש צריך לחול גם על הלקוח וגם על הזונה".

 

יוזמת הצעת החוק ויושבת ראש הוועדה, ח"כ אורית זוארץ (קדימה) הגיבה על דבריו

ואמר כי "ח"כ זאב מביע עמדה חשוכה ופטרנליסטית". לדבריה, "הקורבן היחיד הוא הנשים המנוצלות וחבל שזאב מסיר כל אחריות מן הגברים המנצלים את הנשים ואת מצוקתן".

 

בדיון בוועדה נכחה גם ליעד קנטרוביץ', עיתונאית שהעידה על עצמה כעובדת בתעשיית הזנות לצורך השלמת הכנסה. היא סיפרה לוועדה שהיא ועוד כמה מעמיתותיה מתנגדות להצעת החוק של ח"כ זוארץ אשר מציעה להטיל אחריות פלילית על הלקוחות. "החוק יגרום למצב בו ההשלכות בשטח תהיינה על הנשים עצמן, בגלל שהמצב הכלכלי בארץ מאוד קשה. הרבה נשים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך מתפרנסות מהעיסוק בזנות. הן יימצאו את עצמן במצב בו המשטרה תרדוף אחריהן כיוון שהן תהיינה העדות נגד הלקוחות".

 

לדבריה, "החוק סולל דרך לרדיפה אחרי הנשים שבאות מעוני ומצבן קשה".

היא קראה לחברי הוועדה להתייעץ עם הנשים שעובדות במקצוע ואמרה שהמצב הכלכלי מאוד קשה. "אם לנשים האלו היו מקומות חלופיים להרוויח כסף הן היו עושות זאת", טענה קנטרוביץ'. נציגת משרד המשפטים שנכחה בדיון אמרה כי במשרד עדיין בוחנים את הצעת החוק ולא הגיעו למסקנות חד משמעיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
עורר סערה. ח"כ ניסים זאב
צילום: זום 77
יו"ר הוועדה. ח"כ זוארץ
צילום: דודי ועקנין
מומלצים