שתף קטע נבחר

חמאס: סיכלנו ניסיון של השב"כ לאתר את שליט

מפקד שירות הביטחון של חמאס הכריז כי ארגונו סיכל ברגע האחרון מזימה לאסוף מידע כדי לאתר את מיקומו של החייל החטוף. "עצרנו חברי חוליית משתפי פעולה, שתיכננו לחטוף בכיר בזרוע הצבאית - כדי להעבירו לצד הציוני", התרברב המפקד אבו-עבדאללה

בזמן שמתנהלים מגעים להגיע לעסקה בה ישוחרר גלעד שליט, מדווחים בחמאס כי ישראל מנסה לשחרר את החייל החטוף בדרכים אחרות. שירות הביטחון של חמאס טוען הערב (יום ד') כי סיכל ניסיון של השב"כ הישראלי להגיע אליו, בסיוע של משתפי פעולה פלסטינים.

 

מפקד ביטחון הפנים בממשלת החמאס ברצועת עזה, המקביל לשב"כ בישראל, הודיע כי אנשיו עצרו חולייה של קצינים ואנשי ביטחון לשעבר של הרשות הפלסטינית ברצועה,

 בטענה כי היו מעורבים בתוכנית לאסוף מידע ולאתר את מיקומו של שליט.

 

מפקד המנגנון, אבו-עבדאללה, אמר לאתר הרשמי-למחצה של חמאס, "פל-טיימס", כי החולייה היתה בקשר עם הצד הישראלי, במסגרת מנגנון התיאום בין הרשות וישראל. "עצרנו חברי חולייה, המורכבת ממספר משתפי פעולה, ששכרו בית וכלי-רכב באזור קרוב לחלק המזרחי של דרום הרצועה, אשר תיכננו לחטוף בכיר בזרוע הצבאית של חמאס - גדודי עז א-דין אל קסאם, כדי להעבירו לצד הציוני, במסגרת מאמץ ישראלי להגיע למיקום של שליט".

 

אבו-עבדאללה הוסיף כי השב"כ הישראלי ממשיך במאמציו לאסוף מידע, כדי

 לאתר את מיקומו של החייל החטוף: "גם המלחמה האחרונה היתה חלק מהמאמץ לדעת את מיקומו של שליט ואפילו לנסות ולהגיע אליו", אמר.

 

הוא ציין עוד כי "מזימת החולייה סוכלה ברגע האחרון", אך לא דיווח מתי. "היתה להם תוכנית מוכנה לפעולה והיא היתה מאוד דומה לחטיפתו של מהאווש אל-קאדי - ממפקדי החמאס ברפיח - שנחטף בפעולה של צה"ל בעומק הרצועה". אותה פעולה נחשבה עד למבצע "עופרת יצוקה" לפעולה הבולטת ביותר בעומק הרצועה מאז ההתנתקות ב-2005.

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,284 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
1,284 ימים בשבי. גלעד שליט
צילום: רויטרס
מומלצים