שתף קטע נבחר

תמו דיוני חמאס בדמשק: "הדרישות לא אפשריות"

עסקת שליט לא תתממש בקרוב. נציגי התנועה מעזה עזבו את סוריה, והתשובה השלילית למתווך תימסר בימים הקרובים. "הרושם הוא שישראל לא מעוניינת בעסקה", אמר ל-ynet גורם בחמאס, אבל הדגיש: המגעים יימשכו

הנהגת החמאס סיימה את דיוניה בעניין עסקת גלעד שליט, וצפויה לדחות את ההסתייגויות שהציגה ישראל. משלחת התנועה מרצועת עזה שהשתתפה בימים האחרונים בהתייעצויות בדמשק, אמורה לשוב היום (ה') לרצועה. התשובה הרשמית למתווך הגרמני גרהרד קונרד, שלא נמצא באזור בשל החג, תימסר בימים הקרובים.

 

כפי שפורסם ב-ynet זמן קצר לאחר שהועברה העמדה הישראלית לחמאס,

 בתנועה הוחלט שנוסח ההצעה הישראלית אינו מקובל, וכי הם דורשים שיפור משמעותי כדי לשוב ולדון בעסקה.

 

גורם בחמאס אמר ל-ynet כי הדרישה הישראלית לגירוש אסירים "אינה מקובלת, בוודאי לא במספרים המוצעים. גם הבכירים שישראל מסרבת לשחרר, היעדר הערבויות בנוגע למגורשים, כל אלה הופכים מבחינתנו את העסקה לבלתי אפשרית בתנאים האלה".

 

לדברי הגורם, "כבר אמרנו ששרשרת הדיונים האינטנסיביים שהייתה בישראל היא הצגה אחת גדולה. לא הייתה לישראלים כל כוונה לממש את העסקה.

 הם ידעו מההן דרישותינו ודחו אותן, על כן ישראל נושאת באחריות לכך שהעסקה צפויה להתעכב עוד פרק זמן שאינני יודע להגדירו".

 

הוא העריך כי עמדת ישראל לא נועדה לשפר את מצבה במשא ומתן. "הרושם הוא שישראל איננה מעוניינת בעסקה, וכל האווירה שנוצרה סביב הדיונים וההדלפות הישראליות על פשרות כואבות היו כדי להבהיר לדעת הקהל שישראל עשתה הכל. אבל ישראל לא עשתה דבר - והיא זאת שנושאת באחריות שגלעד שליט יהפוך לרון ארד 2, בתוך הרצועה".

 

הגורם בחמאס הוסיף כי "אנו שבים ומבהירים, שהעסקה מבחינתנו אפשרית בתוך זמן קצר ושיראל יודעת מה עליה לעשות כדי לאפשר אותה". יחד עם זאת, לטענתו לא נסתם הגולל על העסקה, וכי המגעים וההתייעצויות יימשכו בתקופה הקרובה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ציור קיר של שליט בעזה
צילום: רויטרס
מחמוד א-זהאר. עמד בראש המשלחת מעזה
צילום: AP
מומלצים