שתף קטע נבחר

בלוגרים נחקרו על פירסום נהלי אבטחת התעופה

בפעם השניה החודש הודלפו מסמכים פנימיים של מנהלת אבטחת התעופה בארצות הברית. סוכנים מיוחדים הגיעו לבתי הבלוגרים שפרסמו אותם

בעוד מערכת הביטחון האמריקנית עדיין חוקרת כיצד הצליח מחבל להעלות פצצה אל מטוס שטס לארה"ב בעב חג המולד, מנהלת אבטחת התעופה האמריקנית (TSA) חוקרת בלוגרים אשר חשפו את ההוראה הממשלתית להגברת הבטיחות שניתנה לאחר התקרית.

 

ההוראה, שכוללת סעיפים רבים, הייתה אמורה להישאר הנחייה פנימית עבור ה-TSA אך דלפה לרשת. סוכנים מיוחדים של מנהלת התחבורה הגישו צווים לשני בלוגרים, סטיב פרישלינג וכריס אליוט, המחייבים אותם לחשוף מהיכן ההדלפה הגיעה אליהם.

 

הממשלה טוענת כי פרסום ההוראה לציבור הוא בניגוד לחוק. זוהי הפעם השניה החודש בה מידע רגיש של ה-TSA ,הנוגע לאבטחת נמלי תעופה, מגיע לאינטרנט.

 

המידע הגיע למייל

פרישלינג אמר כי שני סוכנים מיוחדים של ה-TSA הגיעו ביום שלישי בלילה אל ביתו בקונטיקט, חקרו אותו במשך שעות וחזרו למחרת בבוקר כדי לקחת את המחשב שלו. בנוסף, איימו על פרישלינג שיפעלו לביטול החוזה שלו לכתיבת בלוג עבור חברת התעופה ההולנדית KLM royal אם לא ישתף עמם פעולה וימסור את שמו של המדליף המסתורי.

 

"המידע פשוט הופיע לי בתיבת הדואר", אמר פרישלינג, "אני לא יודע מהיכן זה הגיע". בפרסום בבלוג שלו כתב כריס אליוט שסוכנים הגיעו אל ביתו והוא אמר להם שברצונו לדבר עם פרקליטו. אליוט כתב שהוא מנוע מלהגיב עד שיסתיים העניין המשפטי.

 

ה-TSA סירבה לומר כמה צווים הוגשו וכמה בלוגרים נחקרו, אולם ככל הנראה שנציגי הסוכנות הגיעו גם אל בלוגרים נוספים. ההנחיה פורסמה בעקבות ניסיון הפיגוע של מחבל ניגרי בן 23 במטוס חברה אמריקאית שטס מאמסטרדם לדטרויט. המחבל החביא בתחתוניו פצצה מבוססת PETN, אשר תקלה בה הצילה את חיי הנוסעים במטוס.

 

אמצעי אבטחה קיצוניים

מנהל ה-TSA הפיץ הוראה רשמית לסוכנות, בה קבע אמצעי סינון ואבטחה חדשים אשר נכנסו לתוקף עוד ביום בו נעצר המחבל.

 

ההוראה כללה הנחיות לציבור הנוסעים, שיקוף המטען בשערי העלייה למטוס, חיפוש פיזי על גופם של נוסעים ובמטעניהם, תשומת לב מיוחדת למזרקים, אבקות ונוזלים, דרישה מהנוסעים להישאר במושביהם כשעה לפני הנחיתה ונטרול כל מכשירי התקשורת האישיים שלהם בזמן הטיסה – כולל כאלה שמספקת חברת התעופה.

 

בנוסף, כללה ההנחיה רשימה של אנשים אשר נהלים אלו לא יחולו עליהם, כמו בכירי השלטון ובני משפחותיהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בדיקות מחמירות שהודלפו לרשת
צילום: AP
מומלצים