שתף קטע נבחר

התינוקת נקברה בלילה; אביה "נקלע לחובות"

קרובי משפחה ומכרים של משפחת אינשין העידו כי נחמן, שרצח אמש את בתו הפעוטה, היה מוכר כאדם ש"חי על כדורים" ונקלע לחובות כספיים. אמה של הנרצחת היא בת למשפחה מאותה חסידות שבה חברה "האם המרעיבה" . פרקליטו של האב: "הרצח - בגלל מחדל של אנשי הקהילה"

רק שעות ספורות חלפו מאז רצח באכזריות נחמן אינשין, בן 23, את בתו פרומה בת 8 חודשים, עד שזו נקברה באישון לילה בלווייה משפחתית מצומצמת, כפי שנהוג בקהילה הזו. אחד מקרובי המשפחה סיפר בשיחה עם ynet: "כבר אתמול בצהריים היה צפוי שהולך לקרות משהו רע, אבל איש לא תיאר לעצמו שעד כדי כך".

 

לדברי בן המשפחה, הרוצח, ש"חי על כדורים", כלשונו,

 נקלע לאחרונה למצוקה כלכלית, ורק השבוע שב מחו"ל, שם ניסה לגייס תרומות. "דיברתי איתו לפני כמה ימים והוא היה בסדר גמור, אבל אתמול הוא היה ממש בהתפוצצות עצבים", סיפר הקרוב. "כששמעתי על המקרה ברחוב שלו, הבנתי מיד שזה הוא. אנחנו עוברים טראומה שלא הכרנו מעולם".

 

 

משפחת אינשין מוכרת כירושלמית שורשית, ומשתייכת לקהילת ברסלב במאה שערים - זרם שקט בחסידות, נעדר הנהגה רבנית ואופי קהילתי מובהק. נחמן, נשוי בפעם השנייה, התחתן לראשונה בגיל צעיר עם אישה שממנה התגרש כעבור זמן קצר, וילדה לו בן בכור. כיום הוא נשוי לבת אחת המשפחות הידועות בחסידות תולדות אהרון, שאליה משתייכת גם האשה הידועה כ"אם המרעיבה". השניים הביאו לעולם בת אחת, פרומה, שנרצחה אמש.

 

אחד מחברי הקהילה של אינשין, שלמד עמו בישיבה, העריך כי לקה במצב פסיכוטי. "אנשים אומרים שהוא היה נראה נורמלי, אבל יודעי דבר אומרים שהיה על כדורים", הוסיף. "גם אשתו לשעבר עזבה אותו כי אמרה שהוא משוגע, אבל גם מזה הוא יצא כשידו על העליונה, והצליח ליצור את הרושם כאילו שהיא הייתה הגורם הבעייתי ביחסים ביניהם".

 

יחד עם זאת, הדגיש כי למרות הדימוי השלילי שרווח לגביו, היכתה הידיעה על הרצח את חבריו לבית הכנסת בתדהמה.

 "אף אחד לא האמין שזה הוא", אמר."מצד אחד אני זוכר אותו כבחור חברה'מן בהגדרה, אבל מצד שני, היה מאוד פעלתן. כנער בן 16 בישיבה, היה חבר בחוליה שעשתה 'ביצועים' וטיפלה בכל הדברים ש'דרשו' תיקון בבני ברק: הוא היה עז פנים, וכשהיה צריך פה ושם לשרוף ולרסס היינו יוצאים לפעולות לילות. אבא שלו, שהסתבך כלכלית ונקלע לחובות, נעלם לילה אחד והתברר שברח עם אשתו והילדים ללונדון".

 

פרקליטו של נחמן אינשין, עו"ד יעקב קמינסקי, הפנה את האצבע המאשימה לאחריות לטרגדיה לעבר בני החסידות. "זה מחדל של אנשי הקהילה", אמר קמינסקי והוסיף: "נחמן התנהג אתמול מוזר, הם שלחו אותו לבדיקה פסיכיאטרית, אבל במקום ללכת לשם הוא חזר הביתה - ולצערי, קרה מה שקרה". קמינסקי הוסיף: "לא ניתן היה לצפות את האירוע. נחמן אושפז כמה פעמים, אבל לא מדובר באדם אלים. גם עכשיו הוא לא קולט שהוא במעצר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נחמן אינשין מלווה באנשי אבטחה. נקלע לחובות, היה "על כדורים"
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
בני הקהילה מחוץ לבית המשפחה. "הוכו בתדהמה"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים