שתף קטע נבחר

מצרים נגד אל-ג'זירה: מפיצה רעל למלחמת אחים

על רקע בניית המכשול שאמור לשים סוף למנהרות ההברחה, תקף שר מצרי את רשת הטלוויזיה הקטארית ואמר כי מגישיה מעודדים התנגשות בין העם למשטר בקהיר

השר לעניינים החוקתיים של מצרים, ד"ר מופיד שיהאב, תקף היום (שבת) את רשת החדשות אל-ג'זירה, אותה כינה "תחנת מלחמת האחים הקטארית". לדבריו, "מספר תחנות לווין ערביות ותחנה זו בראשן כמובן, הציבו את עצמן כאחראיות על הריבונות של ארצנו, וכרגיל הפיצו רעל נגד המדינה".

 

בראיון שהעניק ליומון הממסדי המצרי "אל אהרם", אמר שיהאב כי תחנות הטלוויזיה פועלות נגד המשטר במצרים, "כדי לזרוע מלחמת אחים ולעורר את הרחוב המצרי והערבי - ולהביא להתנגשות עם המוסדות הרשמיים. הם פתחו במלחמה נגד מצרים כשם שעשו בעת המתקפה הברברית על עזה לפני שנה (מבצע עופרת יצוקה, ר.נ.)".

 

שיהאב האשים את רשת הטלוויזיה בכך שמראיינה "פתחו את מהדורות החדשות שלהם בנושא הזה ואירחו מרואיינים שנבחרו מראש כדי שיתקפו את מצרים. מדוע לא אמרה אל-ג'זירה ולו מילת גינוי אחת או דברי איסור על הנשק, הטילים והפצצות החכמות שיצאו מבסיס אל-עדיד בקטאר (הבסיס האמריקני במדינה, ר.נ) אל ישראל כדי להפציץ את תושבי עזה?".

 

המתקפה של השר באה על רקע הפרסומים בדבר מכשול הפרדה שמקימה מצרים בגבול עם רצועת עזה, כדי להילחם בתופעת ההברחות במנהרות תת-קרקעיות. "רשת מלחמת האחים הזאת היא כלי שרת ישראלי ראשון במעלה", טען. "היא העבירה את הידיעה על העבודות המצריות בגבול מכלי התקשורת בישראל והתחילה לטוות את מזימתה הידועה".

 

השר המצרי אישר כי ארצו בונה מכשול הנדסי לאורך גבולה עם רצועת עזה. לדבריו, "הכוחות המזוינים הם אלו שמבצעים את הפעולות ההנדסיות, כדי להגביר את הפיקוח על הגבול של מצרים עם רצועת עזה ולאבטח אותו. זה נעשה בהתאם לתוכנית שמטרתה לאבטח את גבולה של מצרים ואת עמה, במסגרת האחריות שקובעת החוקה כדי להגן על המדינה, שלומה, שטחה וביטחונה".

 

לטענת שיהאב, "הפעולות הללו אינן חדשות,

אלא פיתוח של המצב שהיה קיים עוד קודם. די במה שראה העולם ב-23 בינואר 2008, אז פרצו רבבות פלסטינים את מעבר רפיח, ובשנת 2006 אז פרצו חמושים את גדר הבטון לאורך הגבול והרסו חלק גדול ממנה. אני אומר לכל מצרי, לכל מי שתומך במולדתו: האם אתה מוכן לקבל את הפרת הריבונות של ארצך?

 

"לכל החכמולוגים וחורשי המזימות נגד ארצם, אני שואל: מדוע הם מגנים על מי שהרגו ופוצצו את אתרי התיירות בשארם א-שייח, טאבה, דהב ואפילו אוניברסיטת אל-אזהר, כשהם מוסיפים על כך גם פעולות תוקפניות באמצעות אלו שמסתננים למדינה דרך המנהרות?", אמר על רקע ביקורת רבה בתוך מצרים, בחוגי האופוזיציה ובעולם הערבי, נגד המכשול ההנדסי שנבנה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנהרת הברחה ברצועה
צילום: AP
חיילים מצריים בגבול
צילום: AFP
מומלצים