שתף קטע נבחר

מצרים תוקפת: המזימה הערבית נגדנו החלה בעזה

במאמר חסר תקדים תוקף העיתון הממסדי "אל-אהראם" את ציר המדינות שזממו להפיל את שלטון מובארק: "איראן, סוריה וקטאר, עם האחים המוסלמים, חיזבאללה וחמאס - ובשיתוף 'אל ג'זירה' - קבעו את עיתוי הפרת הרגיעה"

"ציר הרשע" הערבי ופעולתו נגד משטר מובארק: בהמשך לחשיפת התארגנות חיזבאללה, בטקסט נדיר בחריפותו מפרסם הבוקר (שבת) היומון המצרי הממסדי "אל-אהראם" שורה של גילויים והאשמות הקושרים מספר גורמים ערביים -  חיזבאללה, איראן, סוריה, חמאס, קטאר, רשת "אל-ג'זירה" ותנועת "האחים המוסלמים" במצרים - לחזית שנועדה "ליצור כאוס בתוך מצרים עד כדי הפיכה".

 

מצרים נגד איראן וחיזבאללה - דיווחים אחרונים

 

במאמר ארוך ומפורט מגולל העיתון את חלוקת התפקידים בין חברי "הציר" בניסיון להגביר את הלחץ על המשטר המצרי ולשלהב את הרוחות נגדו. לפי הדיווח, התארגנות חיזבאללה בתוך מצרים "לא נועדה רק לבצע פיגועי טרור, אלא היתה ההתחלה למהלך של יצירת הפיכה ומעשי זעזוע, במסגרת מזימה גדולה נגד מצרים". העיתון מציין כי גרסה זו נסמכת על כל העדויות שאספו לאחרונה מנגנוני ביטחון הפנים המצריים.

 

המאמר מחולק לנושאים, כשהראשון הוא מבצע "עופרת יצוקה" בעזה - אז טענו חברי "הציר" כי מצרים קושרת קשר עם ישראל נגד חמאס. לפי "אל-אהראם", החלטת חמאס להפר את הרגיעה התקבלה מראש ובעיתוי שנקבע "על ידי שלוש מדינות, שלושה ארגונים ושופר תעמולה תקשורתי אחד", ואז נמנות איראן, סוריה וקטאר; הארגונים - חיזבאללה, חמאס ו'האחים המוסלמים' במצרים; וכן "ערוץ קטאר השייך למדינת 'אל-ג'זירה'", בניסוח לעגני.

 

"בתקופה שקדמה לפלישה הישראלית לעזה הוחלט שחמאס יודע במפתיע על אי מחויבותו להסכם הרגיעה, ואכן זה ירה רקטות באופן שלא היה מובן לאיש, פרט לאלה שקשרו את הקשר. פעולה זו ביטאה את קיומה של מזימה גדולה שתוכננה מראש", נכתב.

 

"האחים המוסלמים ביקשו להביא רוחות מלחמה"

גם רשת הטלוויזיה הפופולרית בעולם הערבי זוכה כאמור לקיתונות של בוז. לפי המאמר, "'אל-ג'זירה' ויתרה כרגיל על הנייטרליות שלה ופעלה לאחד את דעת הקהל במצרים ובעולם הערבי,

 לעורר את רגשותיהם ולהשפיע עליהם בבוטות בטענה כי מצרים קשרה קשר יחד עם ישראל וארצות הברית נגד חמאס".

 

במאמר נשפכות אש וגופרית על קטאר, המכונה "מדינונת", ומדובר על התפקיד המדיני שמילאה בעת שכינסה פסגה של מדינות "ציר הרשע" בדוחא. "קטאר פעלה להכשיל את מאמציה של מצרים ואת מגעיה עם כמה ממדינות האזור, טורקיה והאיחוד האירופי - באמצעות ארגון הפסגה ותיאום מהלכיה מול איראן, סוריה והמשטרים הערבים האחרים".

 

זאת, אגב, לאחר דיווחים לפני שלושה שבועות לפיהם נשיא מצרים, חוסני מובארק, החליט להחרים את הפסגה הערבית האחרונה בקטאר בשל זעמו על המדינה ועל הכיסוי של "אל-ג'זירה", בעיקר סביב הפעולה בעזה - אך לא רק.

 

חלק חשוב נוסף במאמר נוגע לתנועת האופוזיציה הבולטת במצרים, "האחים המוסלמים", שלקחה חלק פעיל באותה "מזימה" ואף ניסתה לסכן את השלום עם ישראל. לפי "אל-אהראם", ארגון האופוזיציה "לקח על עצמו לארגן הפגנות המוניות כדי לגרום לתושבים לצאת לרחוב ועורר אווירה של כאוס, במטרה להשתלט על מהלך העניינים.

 

"התנועה שאפה להביא לפתיחת מעבר רפיח בכוח, מה שיביא לטענתם לשינוי המשטר הקיים", לחלופין, נטען, האחים המוסלמים ביקשו "לאלץ את המשטר להסכים בכוח לדרישות, מה שיוביל לביטול הסכם השלום ומשם לפריצת רוחות מלחמה חדשות, דבר אליו מייחלת התנועה מעבר למזימות החתרניות".

 

ומה עם חסן נסראללה? אחרי שבשבוע שעבר כינה יומון ממסדי אחר את מזכ"ל חיזבאללה "שייח קוף", הפעם הוא נקרא בשם המקוצר והלגלגני "חסן נאסר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
מובארק. מאמר חריף במיוחד
צילום: AP
אסד. חלק מהמזימה
צילום: AP
נסראללה. עוד כינוי מלגלג
צילום: AFP
מומלצים