שתף קטע נבחר

נטורי קרתא עשו שבת עם אנשי חמאס בעזה

ארבעה חברים בפלג החרדי הקיצוני, אזרחי ארה"ב וקנדה, הגיעו לרצועה ובילו עם אנשי חמאס כדי להביע תמיכה בעם הפלסטיני

מצאו את המכנה המשותף: ארבעה חברים בפלג החרדי הקיצוני נטורי קרתא, אזרחי ארצות הברית וקנדה, בילו את השבת ברצועת עזה בחברתם של אנשי חמאס. נציג הקבוצה, ישראל דויד וייס, אמר היום (שבת) כי הוא וחבריו הגיעו לרצועת עזה כדי להביע תמיכה בעם הפלסטיני.

 

האורחים בעלי החזות החריגה ברצועה נכנסו ממצרים, יחד עם משלחת פעילים בינלאומיים שזכתה לאישור מיוחד לעבור בגבול רפיח, אחרי התערבותה של רעיית נשיא מצרים, סוזן מובארק.


אחד מחברי המשלחת מתפלל לצד ילדים בעזה (צילום: AP)

 

אנשי נטורי קרתא מתנגדים לציונות ואינם מכירים במדינת ישראל, מוסדותיה וחוקיה. הם מאמינים כי על היהודים לחיות בגלות עד לבואו של המשיח. הפלג כבר עורר סערה לפני כשלוש שנים, לאחר שנציגיו השתתפו בכנס מכחישי שואה בטהרן ואף התחבקו עם הנשיא האיראני מחמוד אחמדינג'אד.

 

הרבנים הודו אז לאחמדינג'אד על "עמדותיו האמיצות נגד פשעי המשטר הציוני" ועל תמיכתו

ביהודים. הם הדגישו כי הם "מסתייגים מפשעי הציונים בפלסטין הכבושה" והוסיפו כי "טבח היהודים במלחמת העולם השניה שימש תירוץ לציונים ותומכיהם כדי להקים את מדינת ישראל".

 

נטורי קרתא קיימו לאורך השנים קשר הדוק עם תנועות פלסטיניות, כיוון שראו בהן שותפות דרך ובעלות ברית במאבק נגד הציונות ומדינת ישראל. הקבוצה הכירה ותמכה בזכות להגדרה עצמית של העם הפלסטיני עוד בראשית שנות ה-70 ואף השתתפה במשלחות פלסטיניות שהשתתפו במשא ומתן המדיני עם ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נטורי קרתא ברצועת עזה
צילום: AP
מומלצים