שתף קטע נבחר

הגיבושון בקדימה: שירה בציבור, צחוק ו"מופזית"

למרות הביקורת על המהלך, כינסה היו"ר לבני את חברי הכנסת של הסיעה ל"ארוחת גיבוש" בירושלים, שכללה שירה בציבור וחידוני אישיות על החברים. לבני, שבמהלך הערב רקדה על הבמה לקול זמרתם של חברי הכנסת בראון ובוים, ניחשה גם פריט טריוויה הנוגע למופז. אמנם ההרכב היה חסר, אך ח"כ אפללו - שבקשתו להתפלג נדחתה - התייצב

על רקע המתיחות הגדולה בין חברי הסיעה, בעקבות ניסיונותיו של ראש הממשלה לפלג את קדימה וההתכתשות בין יושבת-הראש לבני לבין שאול מופז, התכנסו הערב (יום ב') בהרכב חסר חברי הכנסת של התנועה לאירוע "גיבוש" בירושלים, בניסיון להרגיע בה את הרוחות. מס' 2 דווקא התייצב לארוע.

 

בקדימה אמרו כי הארוע, הכולל ארוחת ערב ונערך בעין כרם, אמור היה להיערך כבר לפני כשבועיים, אולם נדחה בעקבות הדיונים הדחופים בסוגיית החייל החטוף, גלעד שליט.

 

לאירוע הגיעו 23 חברי כנסת, ובלטו בהיעדרם עתניאל שנלר, ששמו הוזכר ברשימת המועמדים ל"עריקה" לליכוד, וכן ישראל חסון, צחי הנגבי ויעקב אדרי.

 

למרות החלטת הסיעה שלא לאפשר את התפלגותו, רק שעות ספורות טרם האירוע, הופיע לארוחה ח"כ אלי אפללו, ושאול מופז - שמתח אחר הצהריים ביקורת על לבני באומרו: "במקום לגבש את הסיעה בעשייה, היא עושה את זה במסעדה".

 

מלבד הארוחה, עסקו חברי קדימה גם בשירה בציבור ונערך חידון אישיות הקשור בחברי הסיעה. חברי הכנסת רוני בראון וזאב בוים הוכיחו לפני הנוכחים את יכולותיהם הווקאליות, ושרו את השיר "הפרח בגני" של זוהר ארגוב - בעוד שלבני רקדה בהתלהבות על הבמה.

 

כאשר עלתה שאלה לגבי מוצר שימושי הקרוי על שמו של אחד מחברי הכנסת - היתה זו דווקא לבני שמיהרה להשיב כי ה"מופזית " - המשמשת חיילים להחזקת המחסניות בנשק - היא על שמו של מספר שתיים שלה.

 

בתגובה לניחוש הנכון, פרצו רבים מהנוכחים בצחוק ואחד מחברי הכנסת ציין: "באופן מפתיע, יש אווירה מאוד טובה". אגב, בחידון חברי הכנסת זכה יוחנן פלסנר, שהצליח לענות נכונה על מרבית השאלות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז. מתח ביקורת - והגיע
צילום: עופר עמרם
צילום: דודי ועקנין
אלי אפללו. הפתיע
צילום: דודי ועקנין
מומלצים