שתף קטע נבחר

מצגר יוזם: התרעת חמץ בקופות ה"סופר"

שלושה חודשים לפני פסח חשף הרב הראשי בכנס רבנים בינלאומי את תוכנית הפעולה המהפכנית של הרבנות לשמירה על קדושת החג – תוכנה מיוחדת שתותקן בקופות המרכולים ותגרום להן להתעלם ממוצרים שמכילים חמץ. בקרוב בחנויות

הסחורה סודרה מחדש, מוצרי החמץ נמכרו לגוי ואפילו הפירורים האחרונים כבר נשרפו באש, אבל מי ערב לכך שקונה חילוני לא "יפלח" חבילת ופלים מהמדפים המכוסים? שלושה חודשים לפני פסח תש"ע חושף הרב הראשי יונה מצגר את תוכנית הפעולה המהפכנית של הרבנות לשמירה על קדושת החג – תוכנה מיוחדת שתותקן בקופות המרכולים ותגרום להן שלא לזהות מוצרי חמץ בשבעת הימים האסורים.

  

החידוש הטכנולוגי, שפותח ונתרם "לשם שמים" על ידי צעיר דתי שאכפת לו, מאפשר להוציא מרשימת המוצרים העומדים למכירה את אלה שאינם כשרים לפסח, זאת על פי ה"בר-קוד" המוטבע עליהם, וכך תימנע בטעות מכירת מוצרים המכילים חמץ. התוכנה נוסתה בהצלחה כבר בשנה שעברה, אך מצגר, שבתחילה ביקש להתנות את מתן תעודת הכשרות לרשתות השיווק הגדולות במהלך הפסח בהתקנתה, נמלך בדעתו לאחר שחלק מהמנהלים טענו שלא יספיקו להיערך ל"בר-קוד" החדש והם מעדיפים להמשיך לכסות את המוצרים בזמן החג, כרגיל.

 

לקראת פסח הקרוב אומרים בלשכת הרב כי כבר הגיע עם כלל הרשתות להסכם בעניין, ו"מי שלא יצליח – נדאג לו לאברך שיתקין לו את הבר-קוד בהתנדבות".  

 

הרב מצגר סיפר על המיזם בכינוס רבנים עולמי שנערך היום (ג') בירושלים מטעם המחלקה לשירותים רוחניים בתפוצות של ההסתדרות הציונית העולמית.

הרב הראשי שמע מ-150 רבנים, נשיאי קהילות וראשי ארגונים, נציגי 33 מדינות שהשתתפו בו על האתגרים המורכבים העומדים בפניהם כמנהיגי קהילות יהודיות במדינות זרות בעולם, וביקש שילמדו מהבעיות כאן, בבית, ומדרכי הפיתרון המקוריות.

 

דיונים מיוחדים בכנס הוקדשו לסוגיות אקטואליות הניצבות על סדר היום של מערכת הרבנות, כגון סוגית אבטחת בתי הכנסת והרב ישראל רוזן והרב יוסף כרמל הציעו לרבנים מרחבי העולם פתרונות הלכתיים יצירתיים בתחומים השונים. כמו-כן, התקיימו בכנס דיונים בנושאים: קביעת רגע המוות והשתלת איברים, דיאלוג בין דתי – בין פתיחות לסגירות ועוד.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד קוולרצ'יק
"אדוני, המוצר שלך מכיל חמץ". קופות
צילום: גלעד קוולרצ'יק
חמץ גמור. הקופה בהלם
צילום: ניב קלדרון
מומלצים