שתף קטע נבחר

"כיפת ברזל לא יכולה לתת מענה לרקטות שלנו"

יום אחרי שמערכת הביטחון בישראל התגאתה בהשלמת פיתוח המערכת שתגן על יישובי עוטף עזה מרקטות, נורו אל ישראל פצצות מרגמה וקסאם. בג'יהאד האיסלמי הסבירו, כי "הוכחנו שאנו משפרים ומפתחים כל הזמן את הכלים שברשותנו"

בישראל גאים בפיתוח מערכת "כיפת ברזל", אולם הפלסטינים לא מתרגשים מהיכולת ליירט רקטות קסאם במעופן. הערב (יום ה') בתום יום של שיגור פצצות מרגמה ורקטת קסאם לעבר ישראל, אמר דובר פלוגות אל קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלמי, כי יכולות הארגון משתפרות בכל רגע.

 

בשיחה עם ynet אמר הדובר אבו אחמד, כי "הישראלים דיברו על כלים ושיטות ליירט את הרקטות שלנו וזה לא הצליח. אנחנו יודעים והישראלים יודעים שהרקטות שלנו הן רקטות תוצרת מקומית ואילו כיפת הברזל מכסה את הטילים הקלאסיים והקונבנציונליים - ואינה מסוגלת לתת מענה לרקטות שלנו".

 

דובר הזרוע הצבאית של הג'יהאד הוסיף ואמר, כי גם אם יתברר שהמערכת מסוגלת לתת מענה מסוים לרקטות הפלסטיניות, "אנחנו הוכחנו שאנו משפרים ומפתחים כל הזמן את הכלים שברשותנו ואני בטוח שנוכל לעקוף כל ניסיון ישראלי לפגוע במערכות שלנו".

 

לדברי אבו אחמד ההודעה על השלמת כיפת הברזל אינה מקרית. "הימים ואולי השבועות האחרונים היו ימים של הסלמה בהתבטאויות, במקביל לפעולות וחדירות של צה"ל סמוך לקו התפר הפלסטיני. הישראלים יודעים שבקרב הארגונים היתה החלטה על רגיעה מלאה כדי לאפשר לאנשים לנוח ולבנות את עצמם מחדש".

 

הוא האשים את צה"ל בניסיון להסלים את המצב.

"הם רוצים לגרור אותנו למערכה שנוחה להם שתכלול חיסולים מאסיביים ובתגובה נירה רקטות, בתקווה שהרקטות שלנו לא יגרמו נזק. יכול להיות שהרקטות לא גורמות הרבה נזק, אבל הן גורמות להרבה מאוד פחד מסביב לרצועה".

 

מוקדם יותר היום התייחס שר הביטחון, אהוד ברק, למערכת שאמורה להגן על יישובי עוטף עזה מפני רקטות הקסאם. "אין לחשוב שמהיום הכל פתור", אמר בישיבת לשכת מפלגת העבודה. "זה חלק ממערכת הגנה רב שכבתית, שיש לה נדבכים נוספים - שרביט קסמים נגד איומים בינוניים, החץ והסופר חץ. ההצטיידות תיקח זמן, והכיסוי לא מושלם. לא צריך להמריא לאשליות שהאיומים נגמרו, אך אפשר לסכם את זה כהישג".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שיגור רקטה מעזה. ארכיון
צילום: AFP
מערכת כיפת ברזל בפעולה
באדיבות משרד הביטחון
מומלצים