שתף קטע נבחר

גורמים בעבודה: מגעי הפילוג "לא הגיעו לסיכום"

בעקבות הפרסום על משא ומתן מתקדם לפילוג מפלגת העבודה בהסכמה, אמרו ל-ynet גורמים במפלגה כי המגעים "לא הגיעו לכדי סיכום" והוקפאו לפני כמה שבועות

גורמים במפלגת העבודה אמרו הערב (יום ו') ל-ynet כי המגעים שהתנהלו בין בשבועות האחרונים בניסיון להביא לפרישתם מרצון של ארבעת "מורדי" המפלגה - "לא הגיעו לכדי סיכום". מוקדם יותר הערב דיווח ערוץ 2 כי מתנהל משא ומתן מתקדם לפילוג המפלגה בהסכמה וכי בין הצדדים הוחלפו טיוטות הסכם.

 

לדברי הגורמים, המגעים כללו "הצעות יצירתיות" שהועלו על הכתב אולם "לא הגיעו לכדי סיכום". לדבריהם, המגעים נשמרו בחשאיות לאורך תקופה ארוכה, אולם הוקפאו לפני כמה שבועות, כאשר התפרסמו פרטים אודות המגעים שמנהלים אנשיו של ראש הממשלה עם קבוצת חברי כנסת בקדימה.

 

לאור פרישתו של ח"כ אופיר פינס מהחיים הפוליטיים ולנוכח פרסום המגעים לפילוג העבודה - מעריכים במפלגה כי המשא ומתן לא יימשך. המגעים לפילוג העבודה התנהלו בין השר שלום שמחון ופרופ' שמעון שטרית, מקורביו של יו"ר המפלגה אהוד ברק, עם חברי הכנסת יולי תמיר ועמיר פרץ,

   

הסכמתו של ברק לאפשר לארבעת המורדים לעזוב את המפלגה - מפתיעה.

 בעבר, בכל פעם שנשאל מדוע אינו מסכים לאפשר להם לעזוב, הבהיר כי עליהם להתפטר מהכנסת ולהחזיר את המנדט שניתן להם למפלגה. בעבודה מעריכים כי השר שמחון הצליח לשכנע את שר הביטחון כי עדיף לו שארבעת המורדים יעזבו ו-"יפסיקו להתסיס את המערכת".

 

רמז לשינוי המגמה ניתן היה לשמוע מפיו של שמחון עצמו לפני מספר שבועות, אז אמר כי אם לא ניתן יהיה להגיע עם ארבעת המורדים להבנות בדבר הישארותם במפלגה, הרי שיש לאפשר להם להתפלג בהסכמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. הסכמה מפתיעה
צילום: עופר עמרם
הוחלפו טיוטות. תמיר
צילום: דודי ועקנין
מומלצים