שתף קטע נבחר

ח"כ נפאע שפגש סוכן זר בסוריה: תנו לי חסינות

במכתב שהגיש ליו"ר הכנסת וליו"ר ועדת הכנסת, טוען חבר הכנסת מבל"ד כי אינו נושא באחריות פלילית למעשיו. "מה שעשיתי, עשיתי כשליח ציבור", אמר ל-ynet

חבר הכנסת סעיד נפאע (בל"ד), אשר עומד בפני העמדה לדין בגין מגע עם סוכן זר בסוריה, ביקש כי ועדת הכנסת תקבע לו חסינות בפני כתב האישום. נפאע נפגש עם סגנו של מזכ"ל החזית העממית, טלאל נאג'י, במהלך ביקורו בסוריה בשנת 2007. 

 

במכתב שהגיש ליו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, וליו"ר ועדת הכנסת, יריב לוין, כתב נפאע: "הינני כופר

באשמות המיוחסות לי בכתב האישום. יש לי הגנות משפטיות על-פי הדין כלפיהן. אינני נושא בכל אחריות פלילית בגינן".

 

"העבירות המיוחסות לי בכתב האישום הן בגין מעשים שנעשו במילוי תפקידי ולמען מילוי תפקידי כחבר כנסת וחלות עליהם הוראות חוק חסינות חברי הכנסת", כתב נפאע, "כתב האישום הוכן ויש כוונה להגישו נגדי שלא בתום לב, תוך הפלייתי לרעה לעומת חברי כנסת אחרים או אישים אחרים שנחשדו בעבירות דומות".

 

"ברכה? זה סיפור אחר" 

נפאע מזהיר גם מפני "נזק של ממש בשל ניהול ההליך הפלילי נגדי לתפקודי בכנסת ולייצוג ציבור הבוחרים". לדבריו, "אי-ניהול ההליך הנ"ל בהתחשב בחומרת העבירות, מהותן ונסיבותיהן, לא יפגע פגיעה ניכרת באינטרס הציבורי".

 

בשיחה עם ynet אמר נפאע כי החלטתו לבקש להפעיל את החסינות היא מובנת מאליה. "זה לא מלמד על כך שאני חושש מכתב האישום. טענתי ואני טוען שמה שעשיתי, עשיתי כשליח ציבור. שירתתי אוכלוסיה בכדי לממש את זכויות היסוד שלה, גם הדתיות וגם האנושיות, ואני לא היחיד שביקר במדינת אויב".

 

"היו חברי כנסת נוספים מלבדי שנחקרו בעבר בחשדות דומים. התיקים נגדם נסגרו

ורק במקרה שלי נבחרה כבשה שחורה אחת - וזה סעיד נפאע", אמר חבר הכנסת. לדבריו, "על-פי חוק החסינות של חברי הכנסת, אם כתב האישום מוכן או מוגש תוך-כדי הפלייה בין שווים, זה מקנה לחבר הכנסת את הזכות להפעיל את החסינות ועל-כן עשיתי זאת".

 

כאשר נשאל על המקרה של יו"ר חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, שנגדו הוגש כתב אישום לפני כמה שבועות אך הוא בחר שלא לבקש חסינות, ענה נפאע: "יש הבדל בין כתבי האישום המיוחסים לי ולו. אצלי מדובר בעניין ציבורי גרידא, ועל-כן בחרתי להפעיל את חסינותי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים