שתף קטע נבחר

ח"כ נפאע בסוריה: "לישראל כוונות אגרסיביות"

במהלך ביקורו בדמשק מתח חבר הכנסת ביקורת נוקבת על פעילות צה"ל בשמי סוריה ואף הציע לסורים להעביר לישראל מסר תקיף: "אל תשחקו באש ואל תלהיטו את האזור". בהמשך ציין כי הוא צופה שייענש על ידי ממשלת ישראל, לאחר שיצא לסוריה חרף האיסור המפורש

חבר הכנסת סעיד נפאע (בלד), המבקר בימים אלו בסוריה חרף איסור מפורש של שר הפנים מאיר שטרית, מתח במהלך ביקורו ביקורת נוקבת על פעילות צה"ל בשמי סוריה בסוף השבוע שעבר, וכינה אותה בין השאר "פעילות בעלת כוונות אגרסיביות".

 

ח"כ נפאע, המבקר בסוריה בראש משלחת של 330 אנשי דת דרוזים, נועד במהלך הביקור עם סגן הנשיא הסורי, פארוק א- שרע. לאחר הפגישה נפגש נפעא עם כתבים בדמשק ואמר בין השאר כי בעקבות התקרית האווירית - על הסורים להעביר מסר תקיף לישראל בנוסח: "אל תשחקו באש ואל תנסו להלהיט את האזור".

 

בהמשך טען ח"כ נפאע כי פעולותיה הצבאיות של ישראל מוכיחות כי היא אינה רצינית בכוונותיה להשכין שלום במזרח התיכון והזהיר כי "ענני מלחמה נאספים בין ישראל לסוריה, עקב כוונותיה האגרסיביות".

 

ביקור המשלחת הדרוזית בסוריה, נעשה כזכור בניגוד לחוק. טרם הביקור פנה ח"כ נפאע אל שר הפנים, מאיר שטרית, בבקשה לאפשר לדרוזים לעלות לרגל לקברו של הנביא האביל, שנמצא בעיר זבדאני שבסוריה. מלשכת נפאע נאמר כי "תשובתו של שטרית היתה שהגורמים המקצועיים בכל הרמות מסרבים לאפשר לאנשי הדת הדרוזים לבקר בסוריה ובלבנון".

 

למרות האיסור יצא ח"כ נפאע בראש המשלחת לסוריה ועורר תגובות נזעמות. בין השאר הודיע השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, כי חברי המשלחת שיצאו לסוריה, יטופלו ויועמדו לדין בהתאם לחוק בישראל. השר דיכטר אמר בהודעתו כי "מי שיוצא למדינת אויב צריך לדעת שיטופל בהתאם לחוק בישראל, וכך גם ח"כ נפאע וחברי המשלחת".

 

בהקשר זה ציין ח"כ נפאע כי הוא מצפה להיענש על ידי ממשלת ישראל, בעקבות ביקורו בסוריה. "אנחנו יודעים שישראל לא תיתן למעשה שלי לעבור בשתיקה", ציין ח"כ נפאע, אך הוסיף כי המשלחת הדרוזית מוכנה לשלם כל מחיר בכדי לחזק את קשריה עם סוריה.  


פורסם לראשונה 10/09/2007 22:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כינון קשרים עם הסורים. נפאע
מומלצים