שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נילי דוידוביץ' מריל קומרס - מחפשת עובדות
  מנכ"לית דעת, מרכז פיתוח תוכנה ו-QA חרדי של ריל קומרס, מחפשת בודקות תוכנה ומפתחות JAVA. דוידוביץ': "המשכורות אינן גבוהות כמו בהיי טק כי יום העבודה קצר יותר, אבל הן מכובדות". הסביבה נשית-חרדית - והאם מגיע גבר?

  נתוני השנים האחרונות מצביעים שעדיין קיים פער ביו נשים וגברים בשוק התעסוקה. בד בבד, השתתפות האוכלוסייה החרדית בשוק העבודה נמוכה בהרבה מבאוכלוסייה החילונית. אך מה אם את אשה חרדיה או דתייה ומחפשת עבודה איכותית ורווחית? מתברר שיש מעסיקים שרוצים אותך: קחי לדוגמה את נילי דוידוביץ', מנכ"לית דעת-מרכז פיתוח תוכנה ו-QA חרדי, זרוע של ריל קומרס.

   

   

  מי מציע עבודה: נילי דוידוביץ', מנכ"ל מרכז הפיתוח האיכותי (והחרדי) "דעת" המתמחה בטכנולוגיות Web וסלולר, בפיתוח תוכנה בטכנולוגיות Net PHP ו- Java, וכן, בתחומי ה- QA , כתיבה שיווקית ותמיכה טכנית.

   

  המרכז הוא זרוע של ריל קומרס, והוא היחיד הממוקם בלב מרכז העסקים של תל אביב, במשרדי ריל קומרס, ונהנה מתמיכה מקצועית וממעטפת טכנולוגית מלאה של השדרה הניהולית והמקצועית של החברה. במרכז מועסקות כמה עשרות של עובדות.

   

  מטרות ויעדים: "מעבר ליעדיו העסקיים, מרכז הפיתוח דעת רואה לעצמו ייעוד במתן הזדמנויות לנשים דתיות וחרדיות לפעול, ליצור ולהתפתח מבחינה מקצועית ואישית, בסביבת עבודה ההולמת את אורח חייהן ומקפידה על התנאים הפיסיים והרוחניים העקרוניים להן", אומרת דוידוביץ'. 

   

  על אווירת העבודה:  "בראש מעינינו נמצאת העובדת ורווחתה. בפועל זה מיושם על ידי מקום עבודה מאוד משפחתי וחם. כל אחת ואחת יודעת שהיא לא לבד לא בהתמודדות באתגרים בעבודה ולא בהתמודדות בשילוב בין העבודה לשאר עיסוקיה. אנו מאפשרים גמישות בשעות העבודה, לכל אחת לפי צרכיה האישיים.

    יחד עם זאת השאיפה הקיימת ב"דעת", כמו בחברת האם, היא מצויינות ואיכות לאורך כל הדרך - מתקבלות לכאן הטובות ביותר".

   

  את מי אנחנו מחפשים: "אנחנו מחפשים עובדות שיתחברו לרעיון שעומד מאחורי דעת. נשים שירגישו שייכות למקום הן בהיבט המצויינות שבו והן בהיבט הרעיוני-חברתי".

    

  משרות פתוחות:  

  • בודקות תוכנה ללא ניסיון או עם ניסיון מועט (עד שנתיים) אשר סיימו תואר ראשון במדעי המחשב ו/או תואר של המה"ט, וקורס בדיקות תוכנה מסודר.
  • בודקות תוכנה מנוסות בעלות הכשרה במתודולוגית בדיקות ובדיקות web וניסיון של לפחות שנתיים בבדיקות WEB ידני וכתיבת ועבודה ע"פ מסמכי בדיקות. 
  • מפתחות JAVA מנוסות באפליקציות WEB צד שרת וצד לקוח, ברמה מאוד גבוהה.

   

  התנאים נוחים יותר - המשכורות טובות אך פחות

  איזו בשורה יש במרכז שמעסיק נשים חרדיות ודתיות?

   

  "מדובר בצורך מהותי של הן אוכלוסיית הנשים ובייחוד הנשים שומרות המסורת - אשר מוצאות את עצמן מודרות משוק העבודה על רקע אמונותיהן, מצבן המשפחתי, וההיערכות הנדרשת ממקומות העבודה על מנת לספק להן סביבת עבודה תואמת וראויה. והנה מגיעה ריל קומרס ומבינה שפנייה דווקא לאוכלוסיות אלו תתרום לה, הן מבחינת נאמנות והכרת תודה של העובדות והן במובן העסקי, משום שהחברה אינה מתפשרת על מקצעיות העובדות. התוצאות מדברות בעד עצמן".

   

  מדובר בנשים, ובנשים דתיות וחרדיות. האם הן יקבלו משכורת שוות ערך לגברים המבצעים תפקיד מקביל בחברה האם?

  "כפי שמספר שעות העבודה והזמינות אינו שווה ערך לנדרש מהעובדים בחברת האם, אף המשכורות אין שוות. יחד עם זאת המשכורות מכבדות הן את הנותן והן את המקבל".

   

  האם נשים חילוניות יכולות גם כן להתמודד על המשרות?

   

  "כן. ההנחיה החד משמעית בדעת הינה לקבל לעבודה את העובדת המתאימה ביותר מקצועית. כל עוד נשמר הכבוד לערכים עליהם קמה דעת, אין הרמה הדתית של העובדת מהווה שיקול".

   

  אם גבר מגיש מועמדות?

   

  "עד כה לא נדרשנו לנושא. במידה ונבחר להעסיק גבר - נמצא פיתרון בהתאם להלכה וצניעות; למשל עבודה בחלל נפרד וכך הלאה - בהתאם להנחיות הרב".

   

  מהם היתרונות של עבודה בסביבה ייחודית שכזו?

   

  "ישנם כמה:

   

  יום עבודה קצר מהמקובל.

   

  סביבת עבודה מותאמת לצרכי העובדות.

   

  סביבת עבודה תומכת ומעודדת.

   

  השקעה מאסיבית בעובדות המתבטאת בהכשרה מקצועית אישית וקבוצתית".

   

   

  איך מקבלים בחברה החרדית שהאשה עובדת בחוץ בהקשר של "כבוד בת מלך פנימה"?

   

  "החברה החרדית אינה מקשה אחת, חלקים נרחבים מתוכה תומכים ברעיון של פיתוח הנשים. העובדה שיום העבודה קצר, אין שעות נוספות ואין צורך להמשיך ולעבוד מהבית, מאפשר לאישה להיות כולה רעיה ואם, כאשר היא בבית".

   

  איך אתם דואגים לאפשר לנשים לשלב בין קריירה ומשפחה?

   

  "אנו מאפשרים גמישות בשעות העבודה וגבול ברור בין העבודה לבית, סל השעות החודשי הוא קבוע ובהתאם למשרה. יש לנו משרות חלקיות ומלאות ובהתאם לדרישה, לתפקיד ולצרכים האישיים אנו בונים ביחד עם העובדת את מערכת השעות שלה. כך הגמישות בשעות העבודה בשילוב עם יום עבודה קצר מהמקובל מאפשר לעובדת להיות מרוכזת בעבודה בלבד כאשר היא במשרד".

   

  מחפשים עבודה? כנסו ל-yjobs דרושים.

   

  יש לכם סיפור מעניין ואתם מחפשים עובדים? מחפשים עבודה? את אמא עובדת המשלבת בין קריירה ומשפחה? - כתבו לנו טור .

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים