שתף קטע נבחר

לבני נגד נתניהו: השפלת השגריר החלישה אותנו

אחרי שנמנעה מלהתייחס לפרשת "הכיסא הנמוך", אמרה יו"ר האופוזיציה כי המהלך מייצג את מדיניות הממשלה כולה, ולא אדם בודד. לאחר פרשת ההתנצלות, אמרה: "הקיצונים רואים שישראל מבינה רק איומים"

שוברת שתיקה: יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, תקפה הערב (יום ה') לראשונה, ובחריפות רבה, את התנהלות ראש הממשלה, שר החוץ וסגנו, בפרשת השפלתו של השגריר הטורקי. בדברים שנשאה בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן-גוריון אמרה לבני כי הממשלה פוגעת במעמדה האסטרטגי של ישראל, ויוצרת מצב שבו הקיצונים במזרח התיכון רואים שהיא "מבינה רק איומים".

 

לבני אמרה כי "אם מישהו חושב שהדרך להגן על האינטרסים של ישראל היא דרך משחקי כסאות, התוצאה היא שתוך כדי

המאמצים לייצר מסרים לצורכי פנים, שאולי מביאים מנדטים, נעשית טעות אסטרטגית".

 

היא התייחסה בכך להחלטתו של סגן שר החוץ, דני איילון, להושיב מוקדם יותר השבוע על כיסא נמוך את שגריר טורקיה בישראל, שזומן לשיחת נזיפה על שידור סדרה אנטי-ישראלית בוטה בטלוויזיה הטורקית.

 

לדברי לבני, "אם אנחנו מסתכלים על התוצאה של הימים האחרונים, אפשר לסכם אותה בכך שההנהגה בישראל דיברה חזק פנימה, אך החלישה את ישראל כלפי חוץ. היום התרגום בקרב אותם גורמים קיצונים באזור הוא שישראל מבינה רק איומים".

 

"איפה היה ראש הממשלה?"

יו"ר קדימה תקפה בחריפות גם את התנהלותו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שנתן בתחילה גיבוי לשר החוץ, אביגדור ליברמן, ורק אחר-כך דרש מסגן שר החוץ, דני איילון, להתנצל בפני הטורקים.

 

"השאלה היא לא רק איך מתבטא סגן שר החוץ, אלא איפה נמצא

ראש הממשלה כשדבר כזה קורה. כששלושה ימים אנחנו עסוקים במי מגבה ומי מגמד, וכשהניסיון הוא בעצם לשמר את הקואליציה, בסוף מי שניזוק ומה שניזוק זה האינטרסים של מדינת ישראל".

 

לבני הסבירה כי עד כה סירבה למתוח ביקורת על הממשלה בעניין זה בשל המשבר בין ישראל לטורקיה, וציינה כי לא היה נכון לתקוף אותה תוך כדי חילופי הדברים בין אנקרה לירושלים. אבל כעת, לדבריה, אסור לעבור לסדר היום על ההתנהלות הזו, "שמייצגת את מדיניות הממשלה, ולא טעות של אדם בודד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. "משחקי כיסאות הם לא הדרך"
צילום: רויטרס
נתניהו. "פוגע באינטרסים של ישראל"
צילום: AFP
התמונה שהרגיזה. השגריר במשרד החוץ
צילום: גיל יוחנן
מומלצים