שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נסראללה נפגש עם משעל: די לרפיסות הערבית
  במפגש פסגה בין ראשי ארגוני הטרור, הם מחו על "חוסר היכולת של העמדה הרשמית הערבית מול הסכנות הישראליות והלחצים האמריקניים", ברקע האפשרות לחידוש המו"מ המדיני

  אחים לנשק. מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, נועד היום (שבת) עם משלחת של בכירי חמאס ובראשם ראש הלשכה המדינית של התנועה, חאלד משעל, המבקר בביירות. רשת "אל-מנאר" של חיזבאללה דיווחה כי בפגישה נדונה "חוסר היכולת הערבית מול הסכנות הישראליות".

   

  על פי הדיווח, פרט למשעל, כללה משלחת חמאס גם את חברי הלשכה המדינית מוסא אבו מרזוק, מוחמד נסר ובכיר חמאס בלבנון אוסמה חמדאן. מצד חיזבאללה נכח בפגישה גם חבר המועצה המדינית של התנועה, חאג' חסן חדרג'. "אל-מנאר" מסרה שבפגישה שוחחו הצדדים על המצב במזרח התיכון באופן כללי, ועל המצב בלבנון ובזירה הפלסטינית בפרט.


  הסכימו לחזק את הקשרים הלבנוניים-פלסטיניים (צילום: AP)

   

  "הפעילות המדינית המתנהלת כדי לחדש את המשא ומתן להסדר תחת תנאים ישראלים", היה אחד הנושאים. על פי ההודעה,

  הביעו הנוכחים את דעתם כי עובדה זו "מבטאת את הרמה אליה הגיעה הנסיגה וחוסר היכולת של העמדה הרשמית הערבית מול הסכנות הישראליות והלחצים האמריקניים". כמו כן הסכימו הנוכחים בדבר חשיבות של חיזוק הקשרים הלבנוניים-פלסטיניים בשלב הבא.

   

  ברקע הפגישה בין ראשי שני ארגוני הטרור הנתמכים על-ידי איראן, נרשם היום בביירות חיזוק נוסף לקשר בין לבנון לאיראן: סגן נשיא איראן, מוחמד רזה טאג' א-דיני, קיים סדרת פגישות עם ראשי השלטון הלבנוני. לפי העיתון "א-נהאר", הנשיא מישל סולמיאן הודיע לאחר פגישתו עם טאג' א-דיני כי על ארצו לפעול כחברה במועצת הביטחון בשיתוף פעולה עם טהרן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים