שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ליברמן על טורקיה: להחזיר את הגלגל אחורה
  בעוד שר הביטחון ברק מבקר באנקרה, שר החוץ התייחס לראשונה לפרשת השפלת השגריר. "במהות זה היה נכון, אבל מי שרגיש לכבוד הלאומי שלו חייב להיות רגיש גם לכבודם של אחרים - לכן דני איילון התנצל. מי שלא עושה, לא טועה"

  שר החוץ אביגדור ליברמן התייחס היום (א') לראשונה בקולו לפרשת ההשפלה הפומבית של השגריר הטורקי. "אין ספק שבמהות, המחאה היתה נכונה", הוא אמר, אך הודה שצעדו של סגנו, דני איילון, היה טעות. "אני מקווה שנוכל להחזיר את הגלגל אחורה". זאת, במקביל לביקורו של שר הביטחון, אהוד ברק, באנקרה.

   

  שר החוץ אביגדור ליברמן הגיב לראשונה למשבר עם טורקיה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ליברמן דיבר לאחר פגישתו בירושלים עם שר החוץ של נורבגיה, יונס גר סטור. "אני לא שמעתי שהיו הערות מטורקיה נגדנו, ואני מקווה שכך זה ימשך. אנחנו לא רוצים לריב עם אף אחד", אמר.

  "אני מקווה שהטורקים יתנהגו אלינו בכבוד ובשלום, וגם לעם היהודי. אנו לא יכולים להרשות התנהגות אחרת לאור לקחי ההיסטוריה".

   

  במקביל, הוא הדגיש שאינו מתכוון ליסוג ממדיניות "די להתרפסות". "אנחנו לא מתכוונים לוותר לאף אחד. צריך להזכיר שהמחאה באה בעקבות שורה של צעדים שלא עולים בקנה אחד עם יחסים טובים ושכנות טובה. היה את האירוע עם פרס בדאבוס, התוכניות בטלויזיה. זה לא שכנות טובה".


  גר סטור וליברמן, בכניסה לפגישה. "לא נוותר לאף אחד"

   

  ליברמן הוסיף: "אנחנו מקווים שסיימנו את בירור היחסים עם טורקיה, וכמו שאנחנו מתנהגים אליהם בהערכה ובכבוד,
  אנחנו מצפים ליחס הדדי. מי שרגיש לכבוד הלאומי שלו, חייב להיות רגיש גם לכבודם של אחרים, לכן דני איילון התנצל. מי שלא עושה, לא טועה".

   

  על רקע הביקורת הקשה נגדו מכיוון מפלגת העבודה, ליברמן אמר ש"יש לנו קואליציה עם חברים מהימין ומהמשאל, ויש לנו גישות שונות. יש לנו מדיניות ברורה, הממשלה קובעת את המדיניות. לא יהיו עוד מחוות לפלסטינים. מיצינו את ארסנל המחוות. הגיע הזמן למחוות מצד הפלסטינים. אנחנו מוכנים למשא ומתן ישיר בלי תנאים מוקדמים, אך בכל פעם שהם מנסים להתנות את פתיחת המשא ומתן, כפי שלא היה בעבר, ומסיתים נגד ישראל בזירה הבינלאומית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ליברמן והשר הנורבגי. זו לא שכנות טובה
  דני איילון. עושה וטועה
  צילום: רויטרס
  מומלצים