שתף קטע נבחר

נתניהו מגן על שרה: "עזבו אותה, כוונו האש אליי"

אחרי שתיקה בת ארבעה ימים, ראש הממשלה הגיב ל"פרשת העוזרת" שבמרכזה עומדת שרה נתניהו: "לא מכניסים את האישה ואת הילדים, את המשפחה, לקו האש". בנוסף, הבהיר: "אשתי שרה לא מתערבת בענייני המדינה". הוא נמנע מהתייחסות לטענות שהועלו בתביעה

"לא מכניסים את האישה ואת הילדים, את המשפחה, לקו האש. לפחות לא צריכים להכניס אותם לקו האש". כך אמר אחרי הצהריים (יום ב') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בהתייחסות ראשונה לתביעת עוזרת הבית ליליאן פרץ נגד שרה נתניהו, שנחשפה ב"ידיעות אחרונות" ביום שישי האחרון. דברים אלה של נתניהו הגיעו לאחר שתיקה בת ארבעה מים, שבה רק עורכי דין ודוברים מטעמו התייחסו לפרשה החדשה.

 

בעת מסיבת העיתונאים עם קנצלרית גרמניה בברלין, כאשר נשאל נתניהו אודות הפרשה, השיב: "כשאדם נכנס לחיים הציבוריים הוא צופה שהוא יהיה נתון להתקפות. אבל אני חושב שגם הוא יכול לצפות שיהיה גבול להתקפות".


נתניהו בברלין. "האמת תצא לאור בהקדם" (צילום: רויטרס)

 

כזכור, בכתב התביעה נטען כי שרה נתניהו התעללה בפרץ ושילמה לה משכורת נמוכה משכר המינימום. בין השאר נאמר בתביעה כי "ליליאן נאלצה להביא ליום עבודה ארבעה סטים של בגדי עבודה: סט בגדים לעבודות הכביסה, סט בגדים לעבודות ניקיון השירותים והמקלחות, סט בגדים לעבודות ניקיון החדרים וסט בגדים רביעי לעבודות ניקיון המטבח. אם הייתה מעזה להפר הוראות ברורות אלו של נתניהו, הייתה זו צווחת ומאבדת את עשתונותיה".

 

בכתב התביעה נגד נתניהו נטען עוד כי היא לא שילמה לעוזרת זכויות סוציאליות והכריחה אותה לעבוד בשבתות, למרות היותה שומרת שבת.

 

נתניהו נמנע מלהתייחס לפרטי התביעה ולטענותיה הקשות של פרץ, וטען כי מדובר ב"השתלחות בלתי מרוסנת ובלתי מוצדקת" נגד רעייתו. "אין לי ספק שהאמת מאחורי העלילה הזאת תצא לאור בהקדם".

 

"אשתי שרה לא מתערבת בענייני המדינה", הבהיר נתניהו לאור טענות שעלו על מידת השפעתה של רעייתו, "אבל יש תחום אחד שבו היא כן משפיעה עליי, היא אומרת לי: 'תהיה יותר קשוב לזולת. תהיה קשוב לצרכים של הקשישים ושל הילדים ושל ניצולי שואה'. היא אומרת לי: 'תהיה אבא יותר טוב, בן יותר טוב, תהיה חבר יותר טוב'. בזה היא מאוד משפיעה עליי".

 

"שרה עוזרת לי להיות רגיש יותר"

"אני חושב שהיא עוזרת לי להיות בן אדם יותר רגיש וראש ממשלה יותר אנושי, ובזה אני חב לה חוב, גם בתמיכה שהיא נתנה לי לאורך השנים, וגם במחיר האישי הכבד שהיא משלמת בעמידה

האיתנה הזו לצידי", סיכם וביקש מיריביו: "כוונו את האש אליי. עזבו את אשתי וילדי".

 

ראש הממשלה נמנע עד עתה מהתייחסות אישית לפרשה. בתגובה שפורסמה עוד ביום שישי מטעם לשכתו, נמסר כי "מדובר בכתב תביעה שקרי ורצוף בהשמצות ובדיות על רעיית ראש הממשלה, שמטרתו לפגוע בבעלה ובה".

 

הודעת התגובה שללה מכל וכל את טענות התובעת, וטענה שפרץ "קיבלה יחס חם ואוהב". בין היתר הזכירה נתניהו כי בפתח מכתב התפטרות ששלחה היא כתבה: "לכבוד משפחת נתניהו, ביבי ושרה! אני מגישה את התפטרותי מעבודתי בבית בקיסריה עם המון אהבה והערכה'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנימין ושרה נתניהו
צילום: אבי אוחיון לע"מ
נתניהו ומרקל, היום בגרמניה
צילום: רויטרס
מומלצים