שתף קטע נבחר

מרקל עם נתניהו: בלי שינוי - סנקציות על איראן

בתום ישיבה משותפת לשתי הממשלות, קנצלרית גרמניה אמרה שאם תגובתה של איראן לא תשתנה, המעצמות יעבדו על "חבילת סנקציות מקיפה". ראש הממשלה הדגיש: אם לא עכשיו, אימתי?

ראש הממשלה ביקש לרתום את גרמניה למאבק נחוש בהתגרענות האיראנית, אבל העמדה הגרמנית נותרה זהירה: הקנצלרית אנגלה מרקל אמרה לפנות ערב (יום ב') בברלין במסיבת עיתונאים לצד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי גרמניה תשקול להרחיב את הסנקציות המוטלות על טהרן, אם זו לא תשנה את עמדתה בעימות סביב תוכניתה הגרעינית.

 

מרקל ונתניהו נפגשו לפני ישיבה משותפת לשתי הממשלות, ואחר כך יצאו לדבר עם כתבים. לדברי הקנצלרית, "גרמניה הבהירה כי אם תגובת איראן לא תשתנה, אנו נעבוד על חבילה מקיפה של סנקציות".


נעבוד על חבילה מקיפה. מרקל ונתניהו (צילום: לע"מ)

 

מרקל הדגישה במסיבת העיתונאים כי "כמובן שנעדיף אם הסנקציות תהיינה מוסכמות במסגרת מועצת הביטחון של האו"ם", והוסיפה שגורמים רשמיים יכינו את הצעת ההחלטה בנושא בשבועות הקרובים. "גרמניה תשתתף בסנקציות עם מדינות נוספות שחולקות איתנו את אותה מטרה", אמרה.

 

נתניהו, שהעריך לאחרונה שהמעצמות יטילו סנקציות במהלך חודש פברואר, חזר על עמדתו לפיה "עכשיו זה הזמן להשתמש בסנקציות חריפות על הרודנות האיראנית בשל תוכניתה הגרעינית". לדבריו, "אם לא נעשה זאת עכשיו, אימתי? הזמן הוא עכשיו".

 

בעניין זה, נפגשו שלשום בניו יורק נציגות שש המעצמות - חמשת החברות הקבועות במועצת הביטחון וגרמניה -

 לדון באפשרות הטלת הסנקציות על איראן, לאור החשש מהתחמשותה בנשק גרעיני. הפגישה הסתיימה ללא הכרעות. הנציג האמריקני אמר כי היה מפגש "יעיל", והסינים איכזבו כששלחו פקיד נמוך-דרג.

 

לנסיעה המיוחדת לגרמניה יצאו יחד עם נתניהו שר הביטחון אהוד ברק, שר החוץ אביגדור ליברמן, שר התמ"ת, בנימין בן-אליעזר, שר המדע דניאל הרשקוביץ וסגן שר החוץ דני איילון. כל אחד מהם נפגש עם מקבילו בברלין, ונחתמו שורת הסכמי שיתוף פעולה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו ומרקל, היום בברלין
צילום: רויטרס
מומלצים