שתף קטע נבחר

דוד לוי: "חיילי ההסדר - הנאמנים ביותר למדינה"

בטקס חנוכת ישיבת ההסדר בבית שאן, הבהיר תושב המקום המפורסם, השר לשעבר דוד לוי, כי "חיילי ההסדר הם עמוד האש ההולך לפני המחנה ואין לפקפק בנאמונתם"

גיבוי בית-שאני לסרוגים: שר החוץ לשעבר דוד לוי משבח את בני ישיבות ההסדר ומכנה אותם "החיילים הנאמנים ביותר", זאת על רקע הנפת שלטי הסרבנות והמשבר מול שר הביטחון ברק. בטקס חנוכת מבנה לישיבת ההסדר שנערך שלשום (יום א') בעירו, בית שאן, אמר לוי כי אין לפקפק בנאמנותם של חיילי המסלול, שלדבריו "גם בתקופת הלימוד שלהם מחפשים איך לתרום לקהילה".

 

"הם עמוד האש שהולך לפני המחנה", הוסיף השר לשעבר, "גם כאן, בבית שאן, ניתן לראות איך תלמידי הישיבה משלבים לימוד תורה ופעילות ערכית חברתית בעיר יחד עם שירות צבאי קרבי ביחידות הלוחמות בצה"ל. בזמן קצר, תלמידים אלו הפכו לאהובים ואהודים על כל התושבים והם ראויים לכל הערכה".

  

מאות אנשים, בהם רבנים ואישי ציבור, השתתפו באירוע, בו נחנכו בית המדרש ומבנה נוסף בישיבה. הרב הראשי לשעבר, אליהו בקשי דורון, אמר: " רק לפני שנתיים הייתה אי ודאות לגבי יכולתה להתקיים, וברוך ה' כיום היא כבר זוכה לחנוך בניין חדש עם קרוב ל-60 תלמידים". הוא הודה לראש העיר ג'קי לוי והרב המקומי יוסף יצחק לסרי על הסיוע למוסד והביע תקווה כי יזכה בקרוב גם למבנה קבע.

 

ראש הישיבה, הרב שלמה שושן: "יש עוד פרויקטים שונים וחשובים אשר עומדים על הפרק בעתיד, בעזרת ה', כמו פרויקט בר מצווה בו הבחורים מלווים את נער בר המצווה בלימוד והכנה עד ליום השמחה, ובנוסף פרויקט של לימוד ילדים קריאה בתורה בטעמים, תוך הקפדה על קריאה נכונה ונעימה".

  

עוד השתתפו: רב העיר צפת, שמואל אליהו, הרב אשר וייס - חסיד צאנז חרדי המצוי בקשרים טובים עם תלמידים מכמה ישיבות הסדר, וח"כ לשעבר משה פלד.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים