שתף קטע נבחר

מהאיטי לישראל: וודלי הקטן יעבור ניתוח בלבו

המשלחת הישראלית להאיטי לא תשוב הלילה בידיים ריקות. וודלי אליזה, בן 6 שלוקה בלבו, יגיע איתה במטוס ויעבור ניתוח בביה"ח וולפסון. אולי אחרי הניתוח יוכל ללכת לביה"ס, כמו כולם

וודלי אליזה בן השש עמד נרגש מול מטוס אל על. לבו פעם בחוזקה. תוך דקות ספורות הוא יעלה, יחד עם המשלחת הישראלית להאיטי, למטוס שישיב אותם היום (יום ה') ארצה. זו תהיה הפעם הראשונה שוודלי יטוס וההתרגשות רבה.

 

 

וודלי, תושב הכפר לגונוו בהאיטי, סובל מארבעה פגמים בלב והחמצן בגופו לא מספיק. הוא זקוק לניתוח מורכב - או שלא יגיע לגיל עשר. בנמל התעופה בישראל יחכה לו אמבולנס שיוביל אותו היישר לבית החולים וולפסון בחולון.

 

"כבר לפני חודשיים שלחו אלינו, לוולפסון, אקו לב שעשו בהאיטי לוודלי, והחליטו שחייבים לנתח אותו", סיפר ד"ר יובל לוי, מנהל הפגייה בבית חולים שדה שהקימה המשלחת הישראלית בהאיטי. "עד עכשיו לא הצליחו להביא אותו לארץ. המשלחת הרפואית הצליחה לאתר אותו כאן בהאיטי ואנחנו מביאים אותו איתנו לישראל. בימים הקרובים הוא יעבור את ניתוח הלב לו הוא זקוק בוולפסון".

 

וודלי יגיע לישראל במסגרת מפעילות ארגון "הצל לבו של ילד", שפועל זה שנים בבית החולים

וולפסון ומביא ילדים מכל העולם, אשר סובלים ממומים שלא ניתן לחיות איתם, לבצע ניתוחי לב מורכבים.

 

"אם יישאר כך, בלי ניתוח, הוא לא ישרוד עד גיל 10", הסביר ד"ר לוי את חומרת המצב, "גם היום הוא לא יכול ללכת לבית הספר כי הוא לא יכול לעמוד בעומס ובהליכה ממושכת". לוודלי הנרגש מצטרפת דודתו ג'ודי טאוזי. אמו לא יכולה להצטרף אליו כיוון שהיא אחרי לידה.


פורסם לראשונה 27/01/2010 22:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וודלי אליזה. יגיע לישראל
צילום: נעם ברקן
בית חולים שדה של ישראל בהאיטי
צילום: נעם ברקן
מומלצים