שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חשד: רופא גנב כרטיסי מבוטחים ומכר תרופות
  קופת החולים שבה עובד הרופא, תושב קריית גת, הגישה נגדו תלונה למשטרה על הונאה בסך 80 אלף שקלים. לפי החשד, הרופא נהג לגנוב כרטיסי מבוטחים, לרכוש בשמם תרופות יקרות - ולמכור אותן מאוחר יותר לגורמים אחרים. עורך הדין של החשוד: "הטענות נגד הרופא הן על רקע מלחמות על מטופלים בקריית גת"

  משטרת המחוז הדרומי חוקרת תלונה נגד רופא מקריית גת החשוד שהשתמש בכרטיסי מבוטח של קופת חולים שגנב ממטופליו, במטרה לרכוש בהם תרופות ולמכור אותן לגורמים אחרים. לפי החשד, הרופא הונה בדרך זו את הקופה ב-80 אלף שקלים.

   

  קיבל תשלום על טיפול שלא היה, ומכר תרופות

  באחד המקרים הוא חשוד שהשתמש בכרטיס של מבוטח חולה סרטן, שנפטר במהלך שהותו ברוסיה ולא נרשם בישראל כנפטר. האיש חשוד שרכש תרופות אונקולוגיות יקרות אותן קיבל למעשה ללא תשלום, משום שרכש

  אותן על שם המבוטח, ואז מכר את התרופות ונטל את הכסף לכיסו.

   

  נגד הרופא הוגשה תלונה בחשד לארבע עבירות שונות: מירמה והפרת אמונים, גניבה מהמעביד, זיוף בידי עובד ציבור ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

   

  יצויין כי בכל מקרה שבו השתמש הרופא בכרטיסים של מבוטחים, הוא קיבל תשלום כאילו טיפל באותו חולה. בקופת החולים שבה מועסק הרופא התקיים לו שימוע והוא עומת עם החשדות נגדו. לאחר מכן, פנתה קופת החולים למשטרה. ממשטרת המחוז הדרומי נמסר כי התלונה התקבלה והיא נחקרת. מהקופה שבה עבד הרופא נמסר: "הצטערנו לגלות שהרופא נוהג בצורה כזו ולאור חומרת החשדות והנתונים שבידינו, העברנו את המידע למשטרה וההתקשרות איתו הופסקה". 

   

  עו"ד ערן קייזמן, המייצג את הרופא, ציין כי לא ידוע לו על הגשת התלונה במשטרה. לדבריו, "הטענות נגד הרופא הן על רקע מלחמות על מטופלים בקרית גת. בקופת החולים פוחדים שהוא יקח אתו את 3,000 המבוטחים שלו לקופה אחרת. מדובר ברופא מבוקש ואהוב ולא הועלו כלפיו טענות ברמה המקצועית". 

   

  בנוגע לטענה שהעביר כרטיסי מבוטח של חולים שמתו, אמר עו"ד קייזמן: "מה שעשה מקובל בכל קופות החולים בטיפול בחולים כרונים. כשמדובר בפציינטים מבוגרים הרבה פעמים מגיע קרוב משפחה או מטפל לקחת עבורם את התרופות. היו מקרים שבהם הסתבר בדיעבד שהמשפחה שבאה לקחת את התרופות לא סיפרה לו שהמטופל נפטר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים