שתף קטע נבחר

'המחסלים צילמו מסמכים, הרעל זוהה אחרי שבוע'

"הטיימס" הלונדוני מדווח שמחסליו של בכיר חמאס מחמוד אל-מבחוח הזריקו לגופו רעל שגרם לו להתקף לב, והספיקו לצלם מסמכים שהיו בתיקו. לפי הדיווח, הרופאים חשבו תחילה שמדובר במוות טבעי, ורק אחרי שבוע אובחן הרעל בדמו

האנשים שחיסלו את בכיר חמאס מחמוד אל-מבחוח במלון בדובאי הזריקו לגופו רעל שגרם לו להתקף לב, צילמו את כל המסמכים שהיו בתיקו, והותירו אחריהם שלט "נא לא להפריע" על דלת חדרו. כך מדווח הבוקר (יום א') עיתון "הטיימס" הלונדוני.

 

העיתון ציין כי עם מציאת גופתו של אל-מבחוח בבית המלון היוקרתי "אל-בוסתאן רותאנה" ב-20 בינואר, לא עלו סימנים

מחשידים, והרופאים המקומיים קבעו כי מותו נגרם מהתקף לב.

 

תשעה ימים מאוחר יותר, אחרי שבבדיקות שנערכו בפריז לדגימות דם שנלקחו מגופו נמצאו סימני רעל, הכריזו בחמאס על מותו, והטילו את האחריות לחיסולו על המוסד.

 

הדיווח ב"טיימס" סותר לכאורה את הטענה שהשמיע ביום שישי בכיר חמאס בדמשק, עיזאת אל-רישק, לפיה העיכוב בהודעת חמאס

על מותו של אל-מבחוח נעשה במכוון כדי לא לחבל בחקירת חיסולו. אל-רישק הסביר אז בשיחה עם סוכנות הידיעות AP כי ארגונו נמנע מלהכריז על מותו כדי לא לפגוע בניסיון ללכוד את "הסוכנים הישראלים שביצעו את המבצע הזה".

 

גם הדיווח לפיו אל-מבחוח הורעל למוות והדבר התגלה רק לאחר ימים ארוכים עומד בסתירה למידע קודם. בסוף השבוע טענו גורמי ביטחון בדובאי כי על גופו של בכיר חמאס נמצאו סימני כוויות ועינויים מכבלי חשמל. העיתון "חליג' טיימס" דיווח מנגד שנראה כי נחנק למוות מכרית שהוצמדה לפניו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים