שתף קטע נבחר

"בכיר חמאס שחוסל חשד שעוקבים אחריו"

חבר קרוב של מחמוד אל-מבחוח שחוסל בדובאי, סיפר שהתנועה לחצה עליו להצטלם ולספר על תפקידו בחטיפת אבי סספורטס ואילן סעדון. הוא זעם על כך שפניו לא טושטשו

בכיר חמאס שחוסל בדובאי, מחמוד אל-מבחוח, חשד שהוא נתון תחת מעקב. כלי תקשורת פלסטינים דיווחו אמש (שבת) כי בחמאס החליטו לצלם את אל-מבחוח לסרט שתיאר בין היתר את חלקו בחטיפתם של שני חיילי צה"ל, אבי סספורטס ואילן סעדון. הוא צולם ימים אחדים לפני שנרצח.

 

על-פי הדיווח, המתבסס על חבר קרוב של אל-מבחוח, ששמו לא נמסר, בכיר חמאס חשש לחייו בשבועות האחרונים. לדבריו, אל-מבחוח

 סיפר לו ימים ספורים טרם יצא מסוריה לדובאי, כי "הוא חש בפעילות מוזרה סביבו, אפילו בתוך המשרד שבו עבד בדמשק".

 

אותו גורם הוסיף כי בשבועות האחרונים היה אל-מבחוח "נרגז מאוד מהלחץ שהפעילו עליו ראשי חמאס, שיסכים להצטלם ולספר על תפקידו במבצע חטיפתם של שני חיילי צה"ל".

 

על פי הדיווח, סירב אל-מבחוח להצעה, בטענה כי הוא מבוקש על-ידי ישראל על רקע פרשיה זו, וכי אם הקטעים המצולמים ייחשפו בעתיד - הדבר יהווה התגרות במנגנוני הביטחון של ישראל. הוא חשש שזה יגביר את הנחישות לאתר אותו ואת ניסיונות ההתנקשות.

 

למרות זאת, כך על פי אותו חבר, התעקשה הנהגת חמאס שצילום הסרט הכרחי עבור התנועה. ראשי הארגון אף התחייבו כי פניו יטושטשו במהלך הצילום וכי הסרט יישאר בארכיון הצבאי של התנועה ולא ישודר.

 

אותו חבר הוסיף כי אל-מבחוח היה עצבני ומתוח

 בתקופה האחרונה, לאחר שגילה שהצוות שצילם אותו לא הקפיד על נהלי הביטחון שהובטחו לו טרם הצילום, שכן פניו נראו בבירור. כמו כן לא הוסתרו מאפייני המקום שבו צולם.

 

לבסוף שוכנע שהסרט יעבור עריכה משמעותית. אותו חבר, שהוגדר כ"מקורב מאוד לאל-מבחוח", סיפר שבכיר חמאס שחוסל אמר לו שהוא אינו שבע רצון מהצילום, בין היתר מפני שהשאלות שהופנו אליו "היו בעלות אופי מודיעיני במלוא מובן המילה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חשש להצטלם לסרט. אל-מבחוח
צילום: AFP
מומלצים