שתף קטע נבחר

"מבחוח היה לבדו כי לא היו כרטיסים למאבטחים"

העיתונות במפרץ ממשיכה לחשוף פרטים אודות החיסול בדובאי. לפי בכיר בחמאס, מחמוד אל-מבחוח מילא "תפקיד מפתח" באספקת הנשק לארגון, ובזמן חיסולו, היה ב"משימה" - שאליה הגיע בזהותו האמיתית ובגפו, משום שבטיסה לא נמצא מקום לשומרי ראשו, שהיו אמורים להגיע למחרת

מחמוד אל-מבחוח היה "במשימה" בדובאי בעת שחוסל בשבוע שעבר - כך דיווחו הבוקר (יום א') כלי תקשורת במפרץ הפרסי, המסתמכים על מקור בכיר בחמאס בדמשק. אותם גורמים אישרו את הדיווחים לפיהם אל-מבחוח, ממייסדי הזרוע הצבאית של הארגון, היה "גורם מפתח" באספקת הנשק לחמאס.

 

חיסול בדובאי - עדכונים אחרונים ב-ynet:

 

על פי הדיווח, נסיעתו של אל-מבחוח, שהייתה אמורה להימשך כמה ימים, התקיימה ללא אבטחה, אף שכחבר בכיר בזרוע הצבאית של חמאס, בדרך כלל היה נלווה אליו צוות קבוע של מאבטחים. הסיבה הייתה טכנית - למאבטחים לא נמצאו כרטיסים לאותה טיסה שבה הגיע לנסיכות. כך, בזמן ההתנקשות, היה לבדו בחדר המלון, ללא שומרי ראש.

 

"לכל מקום שאליו הלך הוא לקח עימו את המאבטחים, אולם לא היה מקום עבורם במטוס", אמר דובר מטעם חמאס בדמשק, טלאל נאסר. "לכן הוא נסע לבד, והמאבטחים היו אמורים להצטרף אליו בטיסה ביום שלמחרת".


אל-מבחוח מובא לקבורה, אתמול בדמשק (צילום: AFP)

 

אל-מבחוח, אומרים בחמאס בניגוד לדיווחים קודמים, ביקר בנסיכות תחת זהותו האמיתית, ולא היה במחתרת.

"היו לו חמישה דרכונים, אחד עם שמו האמיתי והיתר עם שמות אחרים, אך הפעם הוא נסע עם זהותו האמיתית", סיפר נאסר. "הוא נסע לדובאי פעמים רבות בעבר בדרך הזאת, ללא כל בעיה". 

 

לדברי נאסר, "עדיין אין לנו את כל הפרטים, אך אולי הוא טילפן בנוגע לתכניות שלו מטלפון נייד שהיה נתון למעקב. ישנם גם חברות תעופה שנוהגות לשלוח בפקס את רשימות הנוסעים שלהן, והדבר אולי נתן הזדמנות למתנקשים". הוא הוסיף כי "אנו בודקים בזהירות את תכניות האבטחה שלנו עבור דמויות בכירות, ובוחנים אילו צעדים לעשות כדי להיות בטוחים שאנו מוגנים, ככל שניתן".

 

הנהגת חמאס טוענת כי אל-מבחוח "הורעל וחושמל". לפי גורמי ביטחון באיחוד האמירויות, הוא

נמצא מת במלון "רותאנה" על-ידי אחד העובדים, שלושה ימים אחרי שהגיע לדובאי. "על גופו נמצאו סימני כוויות ועינויים מכבלי חשמל", נמסר. אותם גורמים סיפרו לעיתון "חליג' טיימס" כי נראה שנחנק למוות על-ידי כרית שהוצמדה לפניו. מידע נוסף שדווח תיאר ארבעה גברים רעולי פנים שנכנסו לחדרו ימים ספורים לפני שנרצח. מאידך, אחיו, פאייק, סיפר כי מהחקירה המשותפת של חמאס והאמירויות עולה ששני בני אדם ביצעו את הפעולה.

 

ביום שישי הודיעה המשטרה בדובאי כי פיענחה את זהות החשודים בהתנקשות, אולם הם נמלטו כבר ככל הנראה מהנסיכות. טענות שהעלו בחמאס לפיהן המחסלים הם ישראלים שהגיעו על פמלייתו של השר עוזי לנדאו, שביקר בנסיכות, זכו להכחשה גורפת מצדו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גופתו של אל מבחוח
צילום: רויטרס
מומלצים