שתף קטע נבחר

פליטה מאריתראה: 8 בדואים אנסו אותי בסיני

צעירה בת 25 מאריתראה, שהצליחה להסתנן לישראל, סיפרה כי נפלה קורבן לבדואים שהובילו אותה ופליטים נוספים בסיני. ברשות האוכלוסין וההגירה סיפרו כי תופעת אונס הנשים בסיני מוכרת

הדרך של הפליטים מאפריקה לישראל רצופה בסכנות. בסיני יש מי שמנצל את המצב כדי לסחוט את קרוביהם בישראל, עשרות מהם נורו למוות על-ידי שוטרים מצרים בגבול ישראל או סמוך אליו. אבל מסתבר שלנשים אורבת סכנה נוספת - חלקן נאנסות ממש לפני הכניסה לארץ.

 

שלום יהושוע, מנהל יחידת תשאול מסתננים של הרשות האוכלוסין והגירה, סיפר כי בתוך קבוצה של עשרות מסתננים מאריתראה, שחצתה

לאחרונה את הגבול - סיפרה צעירה בת 25 כי נאנסה על-ידי שמונה בדואים, שהובילו את הפליטים בסיני.

 

"היא היתה מאוד סגורה, בכתה כל הזמן וכמעט לא דיברה, הנחתי שלא לדובב אותה בשלב הזה", סיפר יהושוע ל-ynet. "היא היתה מאוד מבוהלת. כל זבוב שעבר לידה הפחיד אותה. חובש צבאי ערך לה בדיקה ראשונית והיא הועברה לטיפול של שירות בתי הסוהר להמשך בדיקות".

 

יהושע סיפר עוד, כי יחידתו, הפועלת כשנתיים, נתקלה בעשרות נשים שנאנסו בדרך לישראל. כך זוג מאריתראה, שניסה להסתנן לישראל. הבעל נתפס

לפני שחצה את הגבול, ופליט אחר אנס את אשתו. כעת היא נמצאת בישראל יחד עם תינוקה, שנולד כתוצאה מהאונס.

 

ישראל מטפלת בפליטות שנפגעו מינית, במסגרת מקלט לקורבנות סחר של משרד הרווחה. יעל הרמל, אחראית על המקלטים במשרד, סיפרה כי במקלט לקורבנות סחר ישנם 35 מקומות ובכל רגע נתון הוא כמעט תמיד מלא. לדבריה, אם האשה תימצא זכאית, היא תשלח למקלט בו היא תשהה כמה חודשים, ושם היא תקבל טיפול מתאים. "עוד לפני שייבדק המעמד שלה, המדינה לא תזרוק אותה לרחוב ותסייע בכל דרך אפשרית", אמרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פליטים בישראל. ארכיון
צילום: תני גולדשטיין
מומלצים