שתף קטע נבחר

שנתיים לטבח: אנדרטת זיכרון לנרצחי מרכז הרב

ערב יום השנה לפיגוע נחנכה מחוץ לספריית הישיבה אנדרטת זיכרון לקורבנות העשוייה מהדלת המחוררת בכדורים, ולצידה, חרותים שמותיהם בשיש. ראש הישיבה: "זה לא יום זיכרון. זיכרון שייך היכן שיש שכחה, וכאן אין"

מאות רבנים, מחנכים, תלמידים, אישי ציבור ובני משפחה השתתפו אמש (ה') בעצרת זיכרון לשמונת תלמידי ישיבת מרכז הרב והישיבה לצעירים בירושלים, במלאת שנתיים לפיגוע הטרור בספריה התורנית שבו נרצחו. עיקר האירוע היה בהספדים ודברי חיזוק והתעוררות מפי רבני המוסד ונציגי המשפחות.

 

ראש ישיבת "מרכז הרב", הרב יעקב שפירא, אמר: "זה לא יום זיכרון. זיכרון שייך היכן שיש שכחה, וכאן אין". דובר נוסף היה האדמו"ר מטולנא – רבי חרדי-חסידי, שפנה אל תלמידי "ספינת הדגל" הציונית-דתית: "הקדושים נשאו את הדגל, ועל כל הציבור לשאת אותו הלאה". עוד דברים השמיעו הרב הראשי שלמה עמאר, ראש הישיבה לצעירים הרב ירחמיאל וייס, הרב יצחק כהן – אביו של נריה הי"ד ונציג התלמידים. 


זוכרים את החברים (צילום: גיל יוחנן) 

 

אחד מתלמידי "מרכז הרב" סיכם בשיחה עם ynet את האירוע: "אחרי שנתיים אפשר קצת לעכל ולנסות לחשוב על המסרים שאפשר להפיק מהטרגדיה הזו במרכז התורה הישראלי – מסירות נפש לתורה ולעם".

  

אתמול, ערב יום השנה, נחנכה מחוץ לספריה אנדרטת זיכרון לקורבנות הטבח. היא עשויה מהדלת המחוררת בכדורים, ולצידה, על פיסת שיש, חרותים שמותיהם – עדות חיה לזוועה שפקדה את המקום בראש חודש אדר תשס"ח. 

 

"מה נורא המקום הזה... זה שער השמים", צוטט על גבי המצבה מספר בראשית, כשהכוונה היא לאותה הדלת. המיקום: בין פתח הספרייה למקום שבו המתינו הרב יצחק דדון ורס"ן דוד שפירא, מחסלי המחבל. בטרם נכנסו להיכל הישיבה, הדליקו בני משפחות הנרצחים בסמוך אליה נרות לעילוי נשמות יקיריהן.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האנדרטה
צילום: גיל יוחנן
תלמידי הישיבה לצעירים באזכרה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים