שתף קטע נבחר

פולין: מאבק למען מחסה ל"חתולה של אושוויץ"

החתולה שהתאהבה במחנה הריכוז אושוויץ ומסרבת לעזוב עלתה לכותרות בפולין בזכות הקמפיין שנועד לשכנע את הנהלת האתר להקים מחסה עבורה. המבקרים כבר התאהבו. "אני מוכן לאמץ את החתולה ולתת לה בית", אמר אחד מהם. היא, מצדה, מעדיפה לנמנם מתחת לשלט "העבודה משחררת"

תכירו את החתולה של אושוויץ : החתולה, המכונה רודולף או ברונו, פיתחה חיבה מוזרה למחנה הריכוז הידוע לשמצה ועלתה לכותרות בתקופה האחרונה בעקבות קמפיין של פעילים למען בעלי חיים שביקשו מהנהלת האתר לבנות לה מחסה שיגן עליה מפני הקור הפולני.

 

החתולה, שצבעה אפור-לבן, נוהגת לשבת סמוך לשלט "העבודה משחררת", והיא ככל הנראה הייתה עדה לגניבתו בחודש דצמבר. המוזיאון שמנהל את האתר דחה קריאה של ארגון "למען החיות" לבנות לחתולה מחסה, בטענה שבמקום נמצאות חיות נוספות והמבקרים הם שנמצאים בעדיפות ראשונה.

 

"כל מה שביקשנו זה מחסה, אבל הם סירבו", אמרה ג'ואנה זרמבה מארגון "למען החיות". מסתבר שעובד באתר ניסה

לאמץ את החתולה לביתו, אבל הניסיון לא צלח. "החתולה לא הייתה רגילה להיות בתוך מבנה והוא נאלץ לתת לה לצאת כדי שתרגיש חופשיה. היא חזרה למחנה כמו בומרנג. בחזרה לשלט 'העבודה משחררת'", סיפר עמיתו לעבודה.

 

החתולה הגיעה למחנה לפני כחצי שנה והחלה למשוך את תשומת לבם של המבקרים לאחר שעיתונים ואתרי אינטרנט בפולין דיווחו על חיבתה למחנה ההשמדה ועל הקמפיין למענה. "באתי במיוחד כדי לראות את זה, כי שמעתי על זה כל כך הרבה בתקשורת המקומית", סיפר אחד המבקרים באתר, "אני מוכן לאמץ את החתולה ולתת לה בית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רודולף או ברונו?
צילום: רויטרס
הכניסה למחנה הריכוז
צילום: רויטרס
מומלצים