שתף קטע נבחר

היועמ"ש על התלונות נגד הרב: לכו בדרך המלך

עוזרו של וינשטיין סקר את השתלשלות האירועים המשפטית מתקופת מזוז, בנושא הטענות כלפי הרב מוטי אלון. הוא הסביר כי לא יוכל להעניק לפורום "תקנה" גיבוי משפטי בהחלטה הרגישה לפרסם את החשדות, והמליץ להפנות מתלוננים למשטרה

הסערה בציונות הדתית סביב הטענות להטרדות מיניות צריכה להיות מטופלת "בצינורות המקובלים", והיועץ המשפטי לממשלה לא מעוניין להתערב. זו השורה התחתונה העולה ממכתב ששלח היום (ג') עוזרו הבכיר של היועץ יהודה וינשטיין לפורום "תקנה", בעניין הטענות כלפי הרב מוטי אלון, הודגש כי "במצבים מעין אלה יש תחילה לנסות ולהוביל את המתלונן להגשת תלונה במשטרה לשם בירור העניין וטיפול בו ב'דרך המלך' הראויה, על ידי הרשויות המוסמכות".

 

במכתב סקר עו"ד רז נזרי את השתלשלות האירועים בפרשה שמסעירה את העולם הדתי, בכל הקשור להתערבות היועץ הקודם, מני מזוז, ואנשיו - לאחר שהבוקר התברר כי פורום הרבנים פנה אליו כבר ב-2006 ודיווחו לו על החשדות, אך היה זה לגבי "רב בכיר", מבלי לציין את שמו.

באוקטובר 2006 הועברו הדברים מהפרקליטות לידיעת ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, "בצירוף כל החומרים הרלבנטיים שהיו בידינו באותה עת". אולם בהעדר תלונות - המשטרה לא פתחה בחקירה.

 

בהמשך המכתב, מסביר נזרי: "בינואר האחרון, ציינתם כי נראה שהרב אלון לא עומד בתנאים שהוצבו לו על ידיכם, והעליתם את החשש שבשל כך ייתכן ונפגעים גורמים נוספים אשר אינם מודעים לטיפולכם בעניין. כן ביקשתם את אישורנו לפרסום הדברים על ידיכם, וכי נעניק לכם גיבוי משפטי ככל שיינקטו נגדכם הליכים אם יפורסמו הדברים.

 

"היועץ המשפטי לממשלה דאז הבהיר בפגישה, כי אין בידינו להעניק לכם, כגוף וולנטרי ועצמאי, ייעוץ משפטי ביחס לשאלת פרסום הדברים, וההכרעה בעניין זה - שמובן לנו כי אינה קלה כלל ועיקר - נתונה בידיכם", נכתב.

 

לפי נזרי, "בסיטואציות מעין אלו, בהן עולה חשש לעבירה פלילית, יש תחילה לנסות ולהוביל את המתלונן/ת להגשת תלונה במשטרה לשם בירור העניין וטיפול בו ב'דרך המלך' הראויה,

 על ידי הרשויות המוסמכות. עם זאת, מובן לנו, כי ייתכנו סיטואציות בהן האפיק הפלילי אינו ישים, אם בשל התיישנות או חוסר נכונות להתלונן, ואם בשל מעשים שאינם מגיעים לסף הפלילי, ובמקרים מעין אלו - כפי שאירע בעניין הרב אלון - יש כאמור חשיבות בפעולת הפורום (תוך יידוענו כאמור)".

 

לסיום ביקש עוזרו של היועץ "להבהיר את המובן מאליו, כי ככל שכעת, לאחר פרסום הדברים, יגיעו אליכם תלונות נוספות בעניין זה, אשר יעלו חשש לפלילים - יש להעבירן ללא דיחוי לידיעת המשטרה, אשר כאמור לעיל, החומרים הקודמים בנושא הועברו לידיעתה זה מכבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מתערב. היועץ וינשטיין
צילום: גיל יוחנן
הרב אלון. "לא עמד בתנאים"
צילום: גילי אליהו
מומלצים