שתף קטע נבחר

הרב אלון: לא אכנס להכפשות, האמת תיראה

מול קהל תומכים אמר הרב מוטי אלון כי "האויב האמיתי שיכול לתת להמן לנצח - זו הקנאות והשנאה. לא אתקוף, לא ניגרר לזה, אנחנו נבנה". גיסתו, אמונה אלון, תקפה את פורום "תקנה" ואמרה: "אני לא מבינה את בית דין השדה הזה"

לאחר שנחשפה הפרשה המייחסת לו הטרדות מיניות, התייצב בצהריים (יום ג') הרב מוטי אלון במושבה מגדל ופנה לקהל תומכיו: "תמיד ידענו שהאויב האמיתי שיכול לתת להמן לנצח זו הקנאות והשנאה. אנחנו לא ניגרר לזה. לא אתקוף, אנחנו נבנה. לא אכנס לכל ההכפשות האלה. אני מבקש שאף אחד לא יעסוק בכך. הבניין והטהרה יראו את האמת הרבה יותר מהר ממה שאנחנו חושבים".

 

בדברים שנשא התייחס הרב אלון ל"גלות" שנכפתה עליו במגדל ואמר כי במשך שנים ניסה להימנע ככל יכולתו מחילול השם, ולכן עשה דברים לא הגיוניים - בניגוד לעצת רבים. "הזכות למניעת חילול השם נגזרה עליי, ובכך נמנעה ממני הרבה עשייה", טען.   

 

 

 פרשת הרב מוטי אלון - סיקור מורחב ב-ynet:

 

הרב אלון אמר כי הוא משוכנע שמתוך המשבר הנוכחי "תצמח שמחה הרבה יותר גדולה, עשייה, בניין תורה ואהבה". הוא הסביר כי לפי חז"ל לשמחה יש כמה דרגות, שהקשה שבהן היא שמחה בייסורים. "זוהי שמחה שצריך ללמוד ולהגיע אליה", אמר.

 

"אין לי מילים להסביר איך אני אני חש שהקדוש-ברוך-הוא מוביל אותי ואוחז בי כדי להגיע לשלב הנכון", הוסיף הרב, "צריך להתפלל לקדוש-ברוך-הוא שיעזור לי, שיעזור לכולנו, גם בשעה זו". לפני שיצא התייחס הרב למפגן התמיכה בו ואמר ל-ynet: "אני מחזק ומתחזק. האהבה מחזקת ביחד את כולנו".


הרב מוטי אלון נושא דברים במגדל, היום (צילומים: גילי אליהו) 

 

גיסתו של הרב, אמונה אלון, ענתה בתום דבריו לשאלות התקשורת. היא תקפה את הרבנים החברים בפורום "תקנה" ואמרה: "אני לא מבינה את בית דין השדה הזה, אני לא מבינה איך בגדו בציבור. גם אם יש טענה או תלונה, כך לא מטפלים. זה עלבון. כך לא מתנהלים במדינה מתוקנת. יצרו שבר שאני לא יודעת אם ניתן לאחות אותו בציונות הדתית ובמדינה".


מחזק ומתחזק

 

על המעבר של גיסה מירושלים למגדל אמרה אלון: "אני יכולה להעיד שגיסי הוא אדם שסופג הכל והוא ענוותן אמיתי, אולי זו היתה השגיאה לפני שלוש-ארבע שנים, שהוא עשה הכל כדי למנוע חילול השם. הוא עזב הכל כי כל-כך לא רצה לפגוע, וגם היום הוא מבחינתו לא יטפל בזה. אם יגידו לו ללכת לעוד מקום כדי למנוע חילול השם, הוא יילך. אני לא מבינה איך אפשר להעמיד אותו לאי-משפט בצורה כל-כך משפילה ומבזה. מסירות הנפש הטוטאלית שלו עלתה לו בבריאות".

 

מפגן תמיכה במגדל

מאז שנחשפה הפרשה, זורמים למושבה מגדל עשרות רבות של תומכים מכל הארץ, בהם רבנים ידועי שם, שמגיעים לתמוך ולהביע הזדהות עם הרב אלון. "אני לא כועס על רבני פורום 'תקנה', מדובר ברבנים

חשובים. אבל אני חושב שיש כאן ליקוי מאורות", אמר הרב דוד לחיאני מצפת.

 

גם בנו של הרב הראשי לישראל לשעבר, הרב שמואל אליהו, הגיע למגדל ואמר: "אנחנו כמו משפחה שצריך לחבר אותה חזרה. אסור לתת לרב להיות לבד עכשיו, אפשר לצאת מחוזקים ואפשר להתרסק. אני הרגשתי הלילה כאילו בשרי נחתך".

 

הפרשה "פוצצה" אמש כשפורום "תקנה" - הגוף הציוני-דתי המטפל בהטרדות מיניות מצד בעלי מרות וסמכות - פרסם הודעה שהוא עוסק מזה זמן רב בעניין הרב אלון, בעקבות תלונות על "מעשים המנוגדים לערכי קדושה ומוסר". בהודעה הדגישו חברי הפורום כי "לצערנו הגדול, נמצא שיש בהן (בטענות) ממש" וכי בשל כך נדרש הרב לחדול מכל פעילויותיו ולא להעניק ייעוץ אישי ביחידות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב מוטי אלון. הצד שלו
צילום: גילי אליהו
עם התלמידים היום במגדל
צילום: גילי אליהו
אמונה אלון. שבר שאולי לא יתאחה
מומלצים