שתף קטע נבחר

בג"ץ למדינה: תנו לוח זמנים להריסת בנייה בעלי

בחודש יולי האחרון נענו שופטי בג"ץ לבקשת המדינה והעניקו ארכה להשלמת לוח זמנים להריסת מבנים לא חוקיים באזור עלי. כעת התברר כי ההחלטה יושמה באופן חלקי בלבד, ובית המשפט הורה להשלים את ההריסה בתוך 60 יום

שופטי בג"ץ הורו למדינה להשלים בתוך 60 ימים את גיבוש לוח הזמנים להריסתם של מבנים במאחז הבלתי חוקי היובל שליד היישוב עלי. ההחלטה להרוס את הבתים גררה ביקורת קשה על רקע העובדה כי במקום מתגוררים אלמנתו ושני ילדיו של סרן רועי קליין ז"ל, שנהרג במלחמת לבנון השנייה לאחר שקפץ על רימון כדי להציל את חיי חייליו.

 

בהחלטת בית המשפט צויין כי בחודש יולי האחרון לא הוצא צו בעקבות עתירה שהגישה תנועת "שלום עכשיו", כדי לאפשר לצה"ל ולמנהל האזרחי לקיים הליכי שימוע הנהוגים לפני הריסת מבנים. עם זאת, כעת התברר כי על אף שעברו מאז חודשים ארוכים, ההחלטה יושמה באופן חלקי בלבד.

 

בהחלטתו התייחס בית המשפט לדרישתם של תושבי המבנים המדוברים במאחז "היובל" להצטרף כמשיבים לעתירה, והורה להם להגיש בקשה בנושא בתוך 14 ימים.

 

העתירה הוגשה כבר לפני ארבע שנים ונוגעת לשישה מבני קבע שהוקמו ללא היתר במאחז הבלתי חוקי

"חרשה" הדיון הקודם שממזרח להתנחלות טלמון, ו-12 מבני קבע שהוקמו ללא היתר במאחז הבלתי חוקי "היובל" שמדרום להתנחלות עלי.

 

המדינה טענה שהוצאו צווי הריסה ושיש בכוונת הרשויות לאכוף את מימושם - בהתאם לתוכנית פעולה שתגובש בהמשך. אחר כך טענה המדינה שהיא ממפה את הבנייה הבלתי חוקית, ותקצה לוחות זמנים לנקיטת פעולות אכיפה. לאחר מספר דחיות שהתבקשו על-ידי המדינה לשם השלמת עבודת המיפוי וקציבת לוחות הזמנים, בשנה שעברה פירטה המדינה את פעילויות האכיפה המתוכננות - אולם הדברים לא הושלמו עד כה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים