שתף קטע נבחר

דובאי: אם המוסד אחראי, יש להכריז כי דגן מבוקש

זמן קצר אחרי שטען כי המוסד עומד מאחורי חיסול אל-מבחוח "ב-99 אחוז", הוסיף מפקד משטרת הנסיכות כי אם הדבר יוכח, "על האינטרפול להוציא 'התראה אדומה' (הודעה על מבוקש) נגד ראש המוסד, בגין רצח". התראות כאלה כבר הוצאו היום נגד 11 חברי חוליית החיסול

מסר מדובאי לאינטרפול: על המשטרה הבינלאומית להכריז כי ראש המוסד הישראלי, מאיר דגן, הוא מבוקש, אם יתברר כי חוליית ההתנקשות בבכיר החמאס מחמוד אל-מבחוח, שחוסל בדובאי, אכן פעלה בשירות הארגון - כך אמר אחר-הצהריים (יום ה') מפקד משטרת הנסיכות, דאחי חלפאן תמים. מוקדם יותר היום כבר הודיעה משטרת דובאי כי החיסול בוצע על ידי המוסד, בסבירות של "99 אחוז".

 

"על האינטרפול להוציא 'התראה אדומה' (הודעה על מבוקש) נגד ראש המוסד, בגין רצח, אם יוכח שהמוסד עומד מאוחרי הפשע - מה שמסתמן כעת כסביר ביותר", אמר תמים. דבריו הובאו בטלוויזיה של דובאי. יוזכר כי כבר לפני שבועיים, אמר גורם בכיר במשטרת דובאי, ברשת אל-ג'זירה, כי אם יתברר שישראל אחראית לחיסול, הנסיכות תדרוש לעצור את ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

בעקבות החיסול בדובאי - כותרות נוספות ב-ynet:

 

היום בצהריים כבר הוציאה האינטרפול "התראות אדומות" נגד 11 החשודים בהשתייכות לחוליית החיסול, והם מוגדרים כעת "מבוקשים". על פי ההודעה, מואשמים חברי החוליה כי נכנסו לנסיכות באמצעות מסמכים מזויפים תוך ש"גנבו" את זהותם של אזרחים אירופאים.

אותן מודעות אינן מעידות על כך שנגד החשודים הוצאו צווי מעצר בינלאומיים, אלא מהוות קריאה לאזרחים במדינות העולם לספק לרשויות החקירה פרטים אודות מיקומם וזהותם של חברי החוליה כדי להסגיר אותם לידיהן.

 

במקביל, הודיעה אחר-הצהריים שגרירות בריטניה בישראל כי הצליחה לאתר עד כה ארבעה מבין ששת הבריטים המתגוררים בישראל שדרכוניהם זויפו על ידי מחסליו של אל-מבחוח. אנשי השגרירות פנו לארבעה מיוזמתם, והציעו לסייע להם בהוצאת דרכונים חדשים וכדומה. על פי השגרירות, אנשיה ממשיכים בניסיונות לאתר את שני האזרחים הנוספים שטרם נוצר עמם קשר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחלק הוראות לאינטרפול. תמים
צילום: AFP
ראש המוסד, מאיר דגן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים