שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מהחורף הבא: חיסון אחד לשפעת ושפעת החזירים

  כבר לא שני חיסונים נפרדים: ארגון הבריאות העולמי החליט כי החיסון הבא לשפעת החורף יכלול גם את החיסון לשפעת החזירים - בזריקה אחת. עד כה מתו מהמחלה 15,921 איש שלא חוסנו. בישראל מתו מהמחלה 91 איש

  החל מהחורף הבא יכלל החיסון נגד שפעת החזירים בזריקה אחת יחד עם החיסון לשפעת החורף: כך החליט בסוף השבוע ארגון הבריאות העולמי בהמלצה השנתית שלו לקביעת הרכב החיסונים לחורף הבא. המלצת ארגון הבריאות העולמי צפויה להיות מאושרת גם במינהל התרופות והמזון האמריקני וברשות האירופאית לתרופות. גם משרד הבריאות הישראלי צפוי לרכוש את אותם החיסונים גם עבור מדינת ישראל.

   

  מדי שנה קובעים מדעני ארגון הבריאות העולמי את הרכב חיסוני השפעת לחורף הבא. קביעה זו מבוססת למעשה על ניחוש: המדענים מתבססים על שכיחות נגיפי השפעת שנמצאו ברחבי העולם. שלושת הנגיפים השכיחים ביותר שנמצאו במהלך החורף הם הנגיפים נגדם מיוצר החיסון לשפעת.

   

  אלא שהשנה, מגיפת שפעת החזירים שקטלה כבר אלפים ברחבי העולם, הביאה את המומחים להחליט לשלב את החיסונים בזריקה אחת. וכך, יכללו בחיסון של חורף 2010-2011 ארבעה חיסונים נגד הנגיפים H1N1 (שפעת החזירים), A/קליפורניה (המכונה גם דמוי H1N1, (A/פרת' (המכונה: דמוי H3N2) , (B/בריסבן).

   

  גורם בכיר במשרד הבריאות מסר ל-ynet כי השנה יש כוונה להקדים את החיסונים לחורף 2010-2011 ולהתחיל אותם כבר בחודש ספטמבר, עם חזרת

  הילדים לבית הספר. החיסונים צפויים להפחית דרמטית את שיעור התחלואה בשנה הבאה.

   

  למרות בהלת החיסונים, החיסון לשפעת החזירים נמצא בטוח לחלוטין. עד כה חוסנו ברחבי העולם מעל 65 מיליון איש, אף מחוסן לא לקה בתופעת לוואי קשה או בפגיעה נוירולוגית. תופעות הלוואי הקלות שדווחו כללו כאב ואודם במקום ההזרקה, חום שחלף תוך יממה או כאבי ראש. כל תופעות הלוואי חלפו תוך מספר שעות עד יומיים.

   

  על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי מתו משפעת החזירים עד כה 15,921 איש ברחבי העולם. בישראל נפטרו עד כה מהמחלה 91 ישראלים, מתוכם שלוש נשים ללא מחלות רקע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חיסון אחד לשתי השפעות. מהשנה הבאה
  צילום: AP
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים