שתף קטע נבחר

איום הפיצול הוסר? "אין למופז רוב בקדימה"

בתום שבועות ארוכים של איומים בפילוג, העריכו גורמים בסביבתה של לבני כי לתרחיש אין בסיס מציאותי. "זה אומר הכל על מצבו של מופז. לא תתקבל הכרעה בנוגע לפריימריז"

נושמים לרווחה? לאחר שרשרת האיומים וההערכה כי כבר בסוף החודש יחל שאול מופז בהליך לפיצול קדימה, העריכו הלילה (יום ב') בכירים במפלגה המקורבים ליו"ר ציפי לבני כי המהלך יסתיים בקול ענות חלושה - כשחרב הפילוג מעל הסיעה הוסרה, לפחות בינתיים.

 

בקדימה העריכו כי הסיבה לרגיעה, נובעת מהבנתו של מופז כי הצעתו להקדים את הפריימריז לא תזכה לרוב בקרב חברי הסיעה, שלהם הסמכות הבלעדית להחליט על כך.

 

בסביבתה של לבני הביעו שביעות רצון מהדברים, בעיקר לנוכח העובדה כי חרף המהומה רבה סביב שאלת הפריימריז, לא יגישו הן מופז והן דיכטר הצעה נגדית לזו של לבני. "זה אומר הכל לגבי מצבו של מופז. הוא מבין את זה, ומכל הבלאגן נשארה כרגע רק הבקשה של דיכטר לקיים דיון. המשמעות ברורה - אי קבלת הכרעה בנוגע לפריימריז". 

 

רק כמה ימים של חסד

שביתת הנשק בקדימה לא צפויה להימשך זמן רב, ונראה כי הסערה הבאה תתרחש כבר בסוף השבוע, בישיבת מועצת קדימה. במחנה לבני העריכו כי פרשת הפריימריז עשויה להצית בכינוס את האש מחדש, אך נראה כי גם בו תזכה עמדתה לגיבוי רוב חברי המועצה.

 

לפני כמה ימים איימו מקורביו של מופז כי "יש לנו 13 חברי כנסת שמוכנים לפרוש", אך לפי שעה, על פי כל הבדיקות, ספק רב אם לדבר יש בסיס כלשהו.

 

בשבוע שעבר אישרו ל-ynet גורמים בסביבתו של מופז כי "התנהל דיאלוג עם אנשים מטעם נתניהו". עם זאת, הם סירבו למסור פרטים על זהותו של המקורב. גורמים המקורבים למגעים העריכו כי ראש הממשלה עצמו ייזמן בקרוב את מופז לפגישה. במערכת הפוליטית ובקדימה העריכו כי מופז קיבל מנתניהו הצעה מפורטת, וכי עו"ד דוד שימרון היה מעורב במגעים.

 

מופז נועד גם עם שר החוץ, אביגדור ליברמן, על-רקע הודעתה של לבני, כי היא דוחה על הסף את דרישתו לקיים פריימריז לראשות המפלגה. מלשכת ליברמן נמסר כי הוא נוהג להיפגש עם חברי כנסת רבים מסיעות שונות, וכי דן עם מופז בשורה של נושאים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. המנצחת הגדולה? (ארכיון)
צילום: איציק אדרי, דוברות קדימה
מופז. האיום הוסר (ארכיון)
צילום: עופר עמרם
מומלצים