שתף קטע נבחר

לנובו טוענת: ה-iPad ייכשל בשוק העסקי

לפי בכיר בחברה שזה עתה השיקה מחשבי טאבלט, לקוחות עסקיים וארגוניים לא יכולים להשתמש במחשבי לוח מלא, בשל הצורך במקלדת - ולכן שוק זה עשוי להשאיר את ה-iPad בחוץ

חברת לנובו הציגה השבוע דגמים חדשים בסדרת מחשבי הלוח שלה. במסגרת ההשקה, טען בכיר בחברה כי לקוחות עסקיים דוחים את עיצוב הלוח המלא – בו מתהדר האייפד של אפל – ומעדיפים לפטופ טאבלט, כך נכתב באתר cnet

 

לנובו דובקת בעיצוב טאבלט-לפטופ (מחשב נייד שמסכו מסתובב ונסגר על המקלדת, ויוצר לוח עבודה) ולא טאבלט מלא ( slate – מסך בלבד, ללא מקלדת) בדומה לאייפד. ההחלטה נבעה מביקורות שליליות שמוצרים דומים קיבלו בניסויי שימוש אצל לקוחות עסקיים.


"בנינו גרסאות הדגמה שהוצגו לצרכנים, ותיכננו מחשב טאבלט מלא", אומר מיקה מיאפורו, מנהל השיווק הבינלאומי של החברה.

"המשוב היה שלילי, משום שהלקוחות היו חייבים מקלדת פיזית לעבודתם".

 

השוק לא מזדעזע, בינתיים

שוק מחשבי הלוח צפוי לזכות לעדנה מחודשת, עם כניסת אפל אליו עם האייפד שלה – בעל המקלדת הוירטואלית. לראיית לנובו, ומעריכים נוספים – המוצר לא יתאים לארגונים ועל כן עשוי לאבד פלח שוק זה.


אפל מצידה לא מודאגת. מחשב הלוח שלה, אשר צפוי להתחיל להימכר בקרוב, מיועד לשוק הפרטי בתור מוצר בידורי, ולא לשוק הארגוני בדומה לרוב מחשבי הלוח.

 

מאידך,

השוק העסקי טומן בחובו פוטנציאל רווח גדול עצום ומוזר שאפל תוותר על מקור הכנסה שכזה. 
 

לנובו היא יצרנית אשר מקפידה לעדכן את סדרת מחשבי הלוח שלה, ואם החברה אינה מתכננת להציג מחשב slate, יתכן שהשפעת המוצר החדש של אפל על השוק תהיה נמוכה מששוער תחילה.


פתחתם כבר תיבה במייל של המדינה?

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אין מקלדת, אין מכירות לעסקים
צילום: AP
מומלצים