שתף קטע נבחר

קליע ומכתב איומים נשלחו לראש העיר בית שמש

גורם עלום שהזדהה בשם "הלובי החילוני" שיגר ללשכתו של משה אבוטבול מכתב ובו איומים לפגוע בו ובמשפחתו, בצירוף קליע אקדח. אבוטבול עצמו שוהה בדרום אפריקה. "אני פונה לאופוזיציה לגנות - לפני שיקרה חלילה אסון"

הסלמה במתח בין חילוניים לדתיים בבית שמש? המשבר בעיר גלש היום (ג') לפסים אלימים. ל-ynet נודע כי בלשכתו של ראש העירייה, משה אבוטבול, התקבל בצהריים מכתב איומים שאליו צורף גם קליע אקדח. אבוטבול עצמו שוהה בשליחות בחו"ל, ובשיחה עם ynet העריך כי האחראים למעשה אינם תושבי עירו.

 

המכתב, שנשלח מטעם גורם שהזדהה בכינוי "הלובי החילוני", נכללו איומים על חיי ראש העירייה ובני משפחתו. בין היתר נכתב: "יש מלחמה. אנחנו לוקחים חיים שלך ומשפחה ועושים בום גדול לדתיים, לנו יש כוח גדול ואש".

 

דובר עיריית בית שמש, מתתיהו רוזנצוייג, מסר כי חוקרי המחלקה לזיהוי פלילי של משטרת בית שמש הגיעו למקום, גבו עדויות ולקחו את כל הממצאים לבדיקות מעבדה. לדבריו, יש בידיהם קצה חוט שעשוי להוביל לשולחי המכתב.

 

הסערה בבית שמש עלתה לכותרות בתקופה האחרונה, בעקבות המהפך השלטוני שהתחולל בה בבחירות המוניציפאליות לפני כשנה וחצי, אז הודח ראש העיר הקודם מטעם הליכוד, דניאל וקנין, שכיהן בתפקיד במשך 15 שנים.

 

את מקומו של וקנין תפס נציג ש"ס וראש העיר הנוכחי, משה אבוטבול. לאחרונה נרשמו מאבקים עיקשים קשים בעירייה בין ראש העיר לתושבים החילונים, שטענו כי אבוטבול מקדם כיתות לימוד לחרדים ופוגע במוסדות החילוניים.

 

גורמי האופוזיציה המקומיים מובילים מאז בחירתו של אבוטבול מאבק מתוקשר במדיניות שאותה הוא מנהיג, ובסביבתו של ראש העיר האשימו כי הם מסיתים ומלהיטים את הרוחות בעיר באופן קבוע ומתמשך.

 

בישיבת מועצת העיר לפני חודשיים, אף הזהיר אבוטבול כי להסתה הקשה שלטענתו מופנית אליו עלולות להיות השלכות קשות ו"כי מילים מסוגלות לרצוח".

 

אבוטבול עצמו מבקר כעת בדרום אפריקה, לשם הגיע במסגרת משלחת.

בשיחה עם ynet התייחס לדברים: "כל החלטותיי מתקבלות בצורה עניינית ובשיתוף הגורמים המקצועיים והמשפטיים. למרות האיומים, לא אירתע מלהמשיך לפעול בנחישות למען כלל האוכלוסיות השונות בעיר בצורה עניינית".

 

הוא שב על אזהרותיו: "אני פונה לאופוזיציה לגנות את המעשה החמור לפני שתהיה הידרדרות נוספת ויקרה חלילה אסון. אני מאמין כי שולחי המכתב אינם תושבי בית שמש אשר ידועים בסובלנותם, וסומך בעזרת השם על המשטרה כי תאתר את אותם גורמים עבריינים ושולחיהם".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבוטבול. שוהה בדרום אפריקה (ארכיון)
מומלצים