שתף קטע נבחר

הרב עובדיה בשיעור לפורים: "שכרות זו תועבה"

בשיעורו השבועי תקף הרב עובדיה יוסף את ההשתכרות בפורים. כמו הרמב"ם, טען הרב כי יש לשתות עד שנרדמים ואז לא מבדילים בין "ארור המן" ל"ברוך מרדכי"

"עד דלא ידע" - מתוך שינה. הרב עובדיה יוסף קובע כי "שכרות זה מעשה תועבה, מעשה רע" ופוסק כי בפורים יש לשתות מעט יין, כזכר למשתה אחשוורוש בלבד – מבלי להשתכר.

 

בשיעורו השבועי אמר הערב (מוצ"ש) הרב: "המן נהיה מסטול, אבל אתה תנהג עם דרך ארץ". ההמלצה שלו, כרמב"ם, היא לשתות עד שהאדם נופל לשינה – מצב שבו הוא אינו מבחין בין "ארור המן" ל"ברוך מרדכי".

 

"בנאדם שהוא שיכור - מה יצא ממנו?", תהה הרב יוסף, וקבע כי במקום זאת "קצת ינוח, יקום, ובמשך היום יעשה עבודת הקודש (תפילה ולימוד תורה)... יש אנשים שלא

עושים טוב. שותים לשוכרה, אחר כך נוסעים באוטובוס וצועקים ומשתוללים. זה חילול השם".

 

במהלך הדרשה חזר הרב בסגנונו על סיפור המגילה שנקראה רק שעות ספורות קודם לכן ברחבי הארץ (מלבד בערים מוקפות חומה), ותיבל את דבריו בהומור ובמדרשים. הוא הוסיף כי עם ישראל ניצל בזכות התורה, ולפיכך קרא לציבור לתרום למוסדות שבהם היא נלמדת.

 

על מצוות משלוח מנות אמר כי לא יוצאים ידי חובה זו בנתינה לגוי או לקטן. עוד הסביר כי מטרת המנהג היא "להרבות חיבה ולהרבות אהבה" ולכן "לא משנה (אם) זה חסיד, זה ליטאי, זה גור, זה בּוּר".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה. מה ייצא משיכור?
צילום: גיל יוחנן
שתייה בפורים. עד דלא ידע מה?
צילום: AP
מומלצים