שתף קטע נבחר

באתר המתחזה: הסברה אחרת ואנטי ישראלית

במבט ראשון אפשר להתבלבל, אבל האתר שהוקם בכתובת masbirim.co.il ועיצובו כמעט זהה לזה של משרד ההסברה מציע לגולשיו תכנים אנטי-ישראלים ולא טיפים מטעם הממשלה. במשרד מתכוונים להתלונן במשטרה. השר יולי אדלשטיין: זו הוכחה חותכת לכל אותם סקפטיים שטענו שאין צורך באתר

במשרד ההסברה זועמים על הקמת אתר אנטי-ישראלי בכתובת כמעט זהה לזו שמפנה לאתר שהשיק המשרד לאחרונה כדי להסביר את עמדותיה של המדינה. במשרד מעריכים כי פלסטינים או גורמי שמאל קיצוני עומדים מאחורי האתר המתחזה, ומתכוונים להגיש תלונה במשטרה. 

 

אתר משרד ההסברה הישראלי נמצא בכתובת masbirim.gov.il ואילו האתר האנטי-ישראלי נמצא בכתובת masbirim.co.il. באתר ההסברה המקורי ניתן למצוא תכנים פרו-ישראליים, במסגרת הקמפיין שמוביל שר ההסברה יולי אדלשטיין יחד עם הממשלה. תכנים אלה כבר זכו לביקורת נוקבת בשל רוח הדברים המוצגים באתר. בנוסף, המהלך הפרסומי זכה לביקורת מצד כתבים זרים המוצבים בישראל, בשל הדרך שבה הם מוצגים.


"מיניסטריון האמת". האתר המתחזה

 


אתר משרד ההסברה. מצליחים להבדיל?

 

באתר החדש, לעומת זאת, התכנים הם שוללי ישראל ובהם בין היתר לוויות של חיילים ואירועים שבהם נפגעו פלסטינים. ניסיון לאתר את מקור האתר בפעילות שקטה לא צלח ועתה מתכוונים במשרד ההסברה להגיש תלונה למשטרה כדי שתאתר את מפעיליו.

 

בעמוד הבית של האתר המתחזה נכתב: "אתר זה, שאינו שייך למשרד ההסברה או לממשלת ישראל, אך הוקם בהשראת

אתר ההסברה החדש, מנסה להציג תמונה אחרת, מלאה יותר, של הנושאים בהם דנה ההסברה הישראלית בימינו. לאתר משרד ההסברה המקורי, לחצו כאן. אך נשמח אם תקדישו מעט זמן לקריאת התוכן החלופי שאנו מציעים".

 

שר ההסברה והתפוצות, יולי אדלשטיין, אמר בתגובה כי "הקמת האתר המתחזה לאתר הממשלתי הרשמי, היא ההוכחה החותכת לכל אותם סקפטיים שטענו שאין בו צורך. זו בדיוק אחת הסיבות שלשמן הוא הוקם - לתת מענה הולם לאנטי-ישראלים ולמשמיצי ישראל - גם באמצעות המדיה החדשה. פניתי ליועצים המשפטיים בבקשה לבדוק מי עומד אחר גניבת הזהות והשימוש האסור בעיצוב האתר ובסמל המדינה, ואני מאמין שבימים הקרובים נתחקה אחר העומדים מאחרי המעשה".

 

Read this article in English 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פנה ליועצים המשפטיים. השר אדלשטיין
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים