שתף קטע נבחר

שטח תמורת אישורים: כך תולבן הבנייה בסילוואן

בשכונת אל-בוסתאן בכפר שבמזרח ירושלים נמצאים 88 בתים של ערבים שנבנו בניגוד לחוק. עכשיו מתכוונים בעירייה להעניק לתושבים אישורי בנייה בדיעבד, בתמורה לשטח שעליו יוקם גן ארכיאולוגי. כעת נותר להמתין ולראות כיצד יגיבו התושבים

תוכנית ניר ברקת להלבנת הבנייה הערבית הלא חוקית בסילוואן: ראש העיר ירושלים צפוי לחשוף היום (ג') את תוכניתו המלאה לשכונת אל-בוסתאן בכפר סילוואן שבמזרח העיר. התוכנית תתייחס למשא ומתן בן הארבעה חודשים שהתקיים בין עיריית ירושלים לדיירי השכונה, בו נקבע כי חלק מהשטחים יפונו לטובת הקמת גן ארכיאולוגי תיירותי במקום, בתמורה למתן אישורי בנייה בדיעבד.

 

כיום נמצאים בשכונה כ-88 בתים אשר נבנו ללא היתרי בנייה ומהווים מוקד פולמוס רגיש ביותר בירושלים. העירייה רמזה לא פעם כי בתים אלה לא יוכלו להישאר כפי שהם במתכונתם הנוכחית.

 

בראיון שהעניק ל-ynet בחודש מאי אשתקד, הודה מחזיק תיק מזרח ירושלים בעירייה, יקיר שגב,

כי הכוונה היא להפוך את המקום לגן ארכיאולוגי. "ברור לכולם שאת המקום הזה צריך לפתח. זה יושב על פוטנציאל התיירות הגדול בירושלים: לנוצרים - זה המקום אותו ישו חצה בדרכו האחרונה, לעיר העתיקה; למוסלמים - זה מתחת לאל-אקצה; ליהודים - מתחת לעיר דוד, מעיין השילוח, גן המלך משיר השירים". 

 

והתושבים? גורמים בעיריית ירושלים מעידים כי רבים הביעו הסכמה לתכנית המוצעת, אשר תספק להם לראשונה אפשרות לקבל היתרי בנייה לבתיהם. עם זאת, בארגונים אחרים מביעים חשש כי אם התוכנית תבוצע תוך כיפוף ידיים עלול הדבר להצית אש בעולם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש העיר ירושלים ניר ברקת (ארכיון)
צילום: גיל יוחנן
מומלצים