שתף קטע נבחר

אישום: בן 13 הטיח ראש האשה במדרגות - ואנס

לפי כתב האישום, הנער ביקש סיגריה מהמתלוננת, בת 30, ולאחר מכן עקב אחריה לחדר המדרגות - שם תקף, אנס, גנב את תיקה ונמלט. ושוב מתעוררת השאלה: האם ניתן להותירו במעצר חרף גילו הצעיר?

הגיע לתחתית: נער בן 13, שבגילו הצעיר, מסכת חייו כוללת כבר שורה של עבירות ומעצרים, מוצא עצמו כעת על ספסל הנאשמים, בגין אונס אכזרי. נגד הנער הוגש הבוקר (יום א') כתב אישום לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה, בעקבות מעצרו בחשד לאונס אשה בחדר המדרגות של ביתה בנתניה, לפני כשבוע וחצי - לאחר שנמלט ממעון שאליו הועבר בעקבות הסתבכויות קודמות שלו עם החוק, משום שמפאת גילו לא ניתן היה להשאירו במעצר.

 

על פי כתב האישום שהוגש על ידי פרקליטות מחוז מרכז, הנער ניגש ברחוב אל המתלוננת, אשה כבת 30, וביקש ממנה סיגריה. לאחר שנתנה לו את מבוקשו, הוא המשיך לעקוב אחריה עד לבניין שבו היא מתגוררת.

 

בחדר המדרגות - נטען בכתב האישום - תקף את האשה. לפי המתואר, כשניסתה להזעיק עזרה, הוא לקח ממנה את מכשיר הטלפון הנייד שלה, היכה אותה, אחז בגרונה והטיח את ראשה במדרגות. לאחר שגבר על כל ניסיונותיה להדוף אותו ממנה, אנס אותה, גנב את תיקה ונמלט.

 

הנער נאשם באונס בנסיבות מחמירות, גניבה והפרת הוראה חוקית.

במקביל, הגישה המשטרה לבית המשפט בקשה לעוצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

 

עו"ד אורי קינן, המייצג את הנער מטעם הסנגוריה הציבורית, מתכוון לטעון היום בבית המשפט כי על פי התיקון לחוק הנוער, לא ניתן לבקש את מעצרו של הנער הנאשם עד תום ההליכים מכיוון שבזמן הגשת כתב האישום הוא בן פחות מ-14 שנים. הוא יבקש לשחררו שוב ממעצרו. כזכור, הנער כבר שוחרר זה מכבר ממעצר, מסיבה זו בדיוק, והועבר למעון - ממנו נמלט לפני ביצוע האונס.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנער הנאשם בבית המשפט
צילום: אבי מועלם
צילום: עופר עמרם
"לשחרר אותו". עו"ד קינן
צילום: עופר עמרם
מומלצים