שתף קטע נבחר

'תג מחיר' מול בית מפגינה בשייח' ג'ראח: 'עוכרת'

על קיר, מול בית הוריה של אחת ממארגנות ההפגנות בשייח ג'ראח, נכתב: "שמאלנים החוצה" ו-"עוכרת ישראל". המארגנת, סהר ורדי, אמרה: "אני לא נרתעת וברור שאמשיך במאבק"

"תג המחיר" הגיע גם לירושלים - ומישהו מנסה להלך אימים על מפגיני השמאל בבירה: כתובות נאצה ואיומים רוססו הלילה (יום ה') ליד ביתם של פעילי שמאל, ממארגני ההפגנות בשכונת שייח ג'ראח במזרח ירושלים. מול בית הוריה של הפעילה סהר ורדי, שבשבוע שעבר סיפרה ל-ynet על אופי המחאה בשכונה, נכתב בין היתר: "תג מחיר על שייח ג'ראח", "שמאלנים החוצה" ו-"עוכרת ישראל".

 

הוריה של ורדי גילו את הכתובות, שרוססו על קיר מול ביתם במושבה הגרמנית. "זה לא מפתיע בשום צורה ודרך", אמרה ורדי. "לפני חודש הם נכנסו לבתים של פלסטינים, וריססו כתובות גרפיטי כגון 'מוחמד חזיר' ו-'ערבים החוצה' על המכוניות שלהם. אין סיבה שנתפלא שזה מגיע גם למושבה הגרמנית. זה מאוד מצער אותי שהמשפחה שלי צריכה לסבול ולא אני, אבל אני לא נרתעת וברור שאמשיך במאבק", הבהירה פעילת השמאל.


הכתובות שרוססו במושבה הגרמנית (צילום: תעאיוש)

 

במוצאי שבת האחרון, לקחו אלפים חלק בהפגנה בשייח ג'ראח, במחאה על כניסת יהודים אליה ופינויים של המשפחות הערביות. ההפגנה התקיימה לאחר שבית המשפט העליון התערב בנושא. האלפים זעקו "אין קדושה בעיר כבושה" וצעדו אל תוך השכונה. מהעבר השני קראו כ-150 פעילי ימין "מוות לשמאלנים", והניפו שלטים עם הכיתוב "שמאלנים = בוגדים".

 

כמה ימים לפני ההפגנה, פורסם ב-ynet סרטון בו תועדו היהודים בשכונה שרים

שירי הלל לברוך גולדשטיין, מבצע הטבח במערת המכפלה בשנת 1994, בו נרצחו 29 פלסטינים ונפצעו מעל ל-100 מתפללים נוספים. האירוע התרחש בעת מסיבת פורים במקום.

 

מארגני ההפגנות מסרו בתגובה: "מי שנרתע מההתמודדות עם מדיניות תג מחיר של הימין ההזוי בשטחים הכבושים, שלא יתפלא על כך שהיא מתפשטת אל תוך תחומי הקו הירוק. אנו דורשים שהמשטרה תטפל באלימות המתנחלים ביד קשה. אף אחד לא יוכל להגיד שהכתובת לא היתה על הקיר".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סהר ורדי. "זה לא מפתיע"
צילום: נועם מושקוביץ
הכתובת על הקיר
צילום: תעאיוש
מומלצים