שתף קטע נבחר

הקרב על הקניונים: 4 ערים נאבקות על הבכורה

לא פחות מ-8 קניונים ומרכזי מסחר נבנים בנתניה, שיצטרפו ל-5 קניונים ומרכזי מסחר קיימים. גם ת"א וב"ש לא נותרות מאחור. האם ראשל"צ מאבדת את מעמדה כ"עיר הקניונים" של ישראל?

מי תהיה "עיר הקניונים" של ישראל? לאחר שבמשך השנים נחשבה ראשון-לציון לעיר עם המספר הגדול ביותר של קניונים, היא עשויה לאבד את הבכורה לטובת נתניה: 8 קניונים ומרכזי מסחר חדשים נמצאים כעת בבנייה בנתניה, והם צפויים להצטרף לחמישה קניונים ומרכזי מסחר קיימים. בראשל"צ, אחרי שתושלם הקמת קניון עזריאלי, יהיו בסך הכל 10 קניונים.

 

  • ראשון לציון נגד עזריאלי: "יש לנו מספיק קניונים"

 

בראשל"צ יש כיום כ-150 אלף מ"ר שטחי מסחר קיימים, ועוד כ-22 אלף מ"ר מתוכננים. בנתניה יש כיום כ-200 אלף מ"ר שטחי מסחר, ותוספת שטחי המסחר המתוכננים לעיר נאמדת ב-80 אלף מ"ר. "התחרות בין נתניה לראשל"צ מתגברת," אומר תמיר בן שחר, מנכ"ל חברת הייעוץ צמנסקי בן שחר, שערך את ההשוואה בין הערים.

 

אחד הקניונים החדשים בנתניה יוקם על ידי רוגובין-פדרמן, וניתן יהיה להיכנס אליו ישירות מכביש החוף. בנוסף, שיכון ובינוי ואזורים מקימות קניון עירוני שייפתח בתוך שנה בשכונת עיר ימים. שטחו של הקניון כ-23 אלף מ"ר, ויושקעו בו 450 מיליון שקל. עוד מתוכננת הקמתו של "קניון היהלום" בשכונת עמליה שבמזרח נתניה.

 

מרים פיירברג, ראש עיריית נתניה, אמרה אתמול: "גילינו את הפוטנציאל הגלום בבניית מרכזי קניות בעקבות כניסת איקאה לעיר. מגיעים לכאן מדרום ומצפון, וככל שהביקוש עלה, תוכננו בעיר מרכזי קניות נוספים שישחררו את הלחץ במרכזים הקיימים. היום כבר לא צריך לנסוע דרומה לתל-אביב".

 

"רק בשבוע האחרון נפתחה חנות איקאה והשבוע ייפתח כאן סינמה סיטי החדש," אומר ראש עיריית ראשון לציון דב צור, "אנחנו מפנים מאמצים לפיתוח מתחמי תעסוקה מתקדמים ואיכותיים שיכללו תעשיות היי-טק, שירותים פיננסיים ועוד." לדבריו, "ראשון לציון מציעה לעסקים שטחי תעסוקה ברמה טובה, נגישות מעולה ואוכלוסייה ברמה סוציו-אקונומית גבוהה."

 

בת"א יש כיום כ-150 אלף מ"ר של שטחי מסחר קיימים, ומתוכננים להיבנות בה כ-180 אלף מ"ר. בעיר יש כיום 6 קניונים, ועוד 8 בתכנון. בבארשבע יש כיום 103 אלף מ"ר שטחי מסחר, ועוד 64 אלף מ"ר מתוכננים. בעיר יש כיום 6 קניונים, ועוד 4 מתוכננים.

 

מקלחת בקניון

רוכבים על אופניים? בקרוב תוכלו להתרענן בקניון בבאר-שבע. הקניון החדש שמקימה שיכון ובינוי בעיר, "השדרה השביעית," יציע למבלים בו מקלחות ותאי הלבשה ללא תשלום. הקניון מוקם בהשקעה של 160 מיליון שקל, ויעוצב לפי הקונספט של שדרת קניות פתוחה, על שטח של כ-17 אלף מ"ר. הוא ייפתח בעוד כ-3 חודשים.

 

הכתבה פורסמה לראשונה הבוקר (ב') במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים