שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ראשון לציון נגד עזריאלי: "יש לנו מספיק קניונים"
  חברי מועצה, בעלי עסקים וארגונים ירוקים דורשים למנוע מעזריאלי להקים קניון בצומת גן הוורדים: "זה יגרום לנו נזק". קבוצת עזריאלי: "זה פרויקט שיפעל לטובת הציבור"
  אחרי שהצליחו לחסל את כפר הקניות המתוכנן של איקאה בראשון לציון, מתארגנים מאות בעלי עסקים לצד ארגונים ירוקים וחברי מועצה למאבק נוסף, הפעם נגד דוד עזריאלי. היזם מתכנן להקים את הקניון הבא שלו מעל חניון תחנת הרכבת "ראשונים," בצמוד לצומת גן הוורדים בעיר.

   

  צפונה משם, בנהריה, החלה התארגנות דומה נגד קניון חדש נוסף, של חברת מנופים בשליטת ג'קי בן-זקן ואברהם נניקשווילי. "הצפת שטחי מסחר במקומות האלה תגרום נזק בלתי הפיך," טוענים תושבים בשני המקומות.

   

   

  במכתב לד"ר שוקי אמרני, יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז מרכז, כותב חבר המועצה גיל יודפת, העומד בראש הארגונים הירוקים בראשון-לציון, בשם המתנגדים: "בראשל"צ עודפי מסחר עצומים, ואין צורך בעוד קניון. זוהי העיר העמוסה בארץ בשטחי מסחר." במכתבו הוא מציין כי מאות בעלי חנויות מתכווונים לצאת גם כאן למאבק פומבי.

   

  לדברי יודפת, הקניון המתוכנן ייבנה ליד תחנת הרכבת בפאתי העיר, וזו בדיוק התופעה שמנסה הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה לעצור במקומות רבים בארץ.

   

  "הקניון המתוכנן מתחרה ישירות ובצורה קטלנית במסחר הקיים במרכזי הערים בראשל"צ ונס-ציונה. הוא קרוב מאוד ללב המסחרי הישן של ראשל"צ, באזור הרחובות רוטשילד והרצל, וברור שהוא יגרום לחורבן של מאות עסקים קטנים. גם כך הם שורדים בקושי מכיוון שבמשך שנים שמה עיריית ראשל"צ דגש על פתיחת אזורי מסחר חדשים בפרברים תוך כדי החלשת המסחר במרכז העיר".

   

  הקניון הבא בדרך

  אחרי שהקימה והשלימה את קניון מודיעין, ולאחר שרכשה את קניון גבעתיים, נערכת קבוצת עזריאלי ליעד הבא ורכשה את הקרקע בצומת גן הוורדים (צומת הראשונים) כדי להקים קניון שישתרע על 12,500 מ"ר. לפי הערכות, עלות רכישת הקרקע
  נעה בין 25 ל-30 מיליון דולר. צומת גן הוורדים מחבר בין ראשל"צ לנס-ציונה, ומשמש מפגש בין כביש 412 לכביש רוחב 431 (למודיעין-מכבים רעות), הצפוי להיפתח ב-2009. הקניון העתידי של עזריאלי צפוי להתחרות בקניון רוטשילד בראשון-לציון של חברת גזית גלוב.

   

  בידי קבוצת עזריאלי תשעה קניונים, הכוללים את קניון איילון ברמת-גן (25 אלף מ"ר) קניון עזריאלי בתל-אביב (30 אלף מ"ר), קניון עזריאלי הנגב בבאר-שבע (22 אלף מ"ר), קניון עזריאלי בירושלים-מלחה (37 אלף מ"ר), קניון עזריאלי בחולון (15,500 מ"ר), קניון עזריאלי הוד-השרון (7,000 מ"ר), קניון עזריאלי במודיעין, קניון עודפים (אאוטלט) בהרצליה (7,500 מ"ר) וקניון עודפים (אאוטלט) באור-יהודה (6,000 מ"ר).

   

  מקבוצת עזריאלי נמסר: "קבוצת עזריאלי פועלת בתיאום מלא מול הרשויות לקבל את כל האישורים הרלוונטיים לקידום הפרויקט. כמו בכל פרויקט של קבוצת עזריאלי ברחבי הארץ, מדובר בפרויקט עם סטנדרטים יוצאי דופן לטובת הציבור".

   

  (הידיעה פורסמה הבוקרב"ממון", ידיעות אחרונות)

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  התושבים: "הצפת שטחי מסר גורמת נזק בלתי הפיך"
  צילום: jupiter
  מומלצים