שתף קטע נבחר

עיתונאי ישראלי עצור ברפיח כי ניסה להסתנן מסיני

גורמי צבא מנסים מאז הלילה לפתור את ה"פלונטר" מול מצרים. העיתונאי יותם פלדמן נפצע בידו כשניסה לחצות יחד עם מהגרים אפריקנים את גדר התיל בגבול, בעת הכנת כתבה לערוץ 10. אביו, עו"ד אביגדור פלדמן, אמר ל-ynet כי אתמול היה עמו בקשר בפעם האחרונה

השליחות העתונאיות התגלגלה לתסבוכת צבאית ומדינית. עיתונאי ישראלי נעצר במצרים כשניסה להסתנן ארצה, יחד עם מהגרים מאפריקה. כך מסרו היום (ב') גורמים רשמיים בכוחות הביטחון של מצרים וגורמי רפואה. ממשרד החוץ נמסר כי העיתונאי נמצא בחקירה בידי המצרים ונעשה מאמץ לשחררו בתיאום דרך ערוצים צבאיים. האיש עסק בהכנת כתבה עבור ערוץ 10.

 

גורם רפואי ברפיח אמר כי האזרח הישראלי, יותם פלדמן, נפצע בידו כשניסה

לחצות גדר תיל. הוא טופל והועבר לאחר מכן לחקירת כוחות הביטחון.

 

אביו של העצור, עו"ד אביגדור פלדמן, אמר בשיחה עם ynet: "מישהו סימס לי על כך הבוקר". לדבריו, הוא ידע שבנו נמצא במצרים, ולפי מיטב ידיעתו - הוא היה אמור לחזור רק בעוד שבוע.

 

האב אמר עוד כי אינו יודע מה בדיוק עשה בנו במצרים, וכי בפעם האחרונה שבה הם היו בקשר הייתה אתמול - אז תקשרו באמצעות הודעות טקסט. "אני מקווה לתפוס אותו עכשיו", הוסיף האב.

 

מצה"ל נמסר כי העיתונאי נעצר באזור ניצנה, אחרי שעבר בשוגג לצד המצרי. "בשעות אלה פועלים גורמים בצה"ל, בעיקר מפיקוד הדרום ומאגף התכנון, על מנת לפעול להשיבו לישראל", נמסר. גורמים צבאיים העריכו כי הוא ישוחרר לישראל תוך מספר שעות.

 

מערוץ 10 נמסר: "יותם פלדמן יצא למצרים כדי להכין תחקיר על תופעת ההסתננות של פליטים לישראל, עבור תוכנית 'המקור'. חדשות 10 נמצאים בקשר עם גורמי הצבא ומשרד החוץ כדי להחזיר אותו בריא ושלם לישראל".

 

גורם ביטחוני מצרי אמר כי ברשותו של הישראלי לא היו תעודות מזהות או כסף.

הוא אמר לחוקריו שהוא עיתונאי המכין דיווח על המהגרים מאפריקה שמסתננים לישראל דרך מצרים. יחד עם הישראלי נעצר גם אזרח גאנה, אולם לדברי הגורם הביטחוני המצרי, שאר המסתננים הצליחו לברוח.

 

מדבר סיני הפך בשנים האחרונות לנתיב הברחת מהגרים מאפריקה ונשים ממזרח אירופה שנאלצות לעבוד בזנות. מצרים הגבירה את מאמציה למנוע מעבר בגבול, אולם ארגוני זכויות אדם מאשימים כי היא עדיין עושה שימוש מופרז בכוח. בשנים האחרונות ירו כוחות הביטחון המצרים למוות בעשרות מהגרים וזכו לגינוי של נציבת זכויות האדם של האו"ם.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפו אביאל מגנזי, רועי נחמיאס ורוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פלדמן. הסתבך במשימה עיתונאית
נפצע מגדר התיל (ארכיון)
צילום: רויטרס
עו"ד פלדמן. לא ידע מה עשה הבן
צילום: דודי ועקנין
מומלצים