שתף קטע נבחר
זרועה הדקיקה עוד נטויה. הכוח של אנה ווינטור
רויטל מדר סוקרת את המתרחש בעיתוני הענק של עולם האופנה. והפעם: גיליון מרץ של מגזין ווג האמריקאי מוכיח לכל מי שתהה שהעורכת אנה ווינטור ממשיכה להוביל את עולם האופנה

בשביל מגזיני האופנה הזרים, היחס בין מרץ לספטמבר דומה ליחס שבין ראש השנה לפסח. על משקל החג השני בחשיבותו, מרץ בעולם האופנה הוא החודש החשוב ביותר אחרי ספטמבר. דפדוף ברוב המגזינים החודש הזה הראה תמונה עגומה למדי ודומה מדי לחודשים קודמים. כתבות הטרנדים המוכרות והעמוסות נשפכו על עשרות עמודים, אבל אף טיפה של תוכן אמיתי לא בצבצה מביניהם. יוצא הדופן: מגזין ווג האמריקאי, שהעורכת המפורסמת שלו אנה ווינטור הוכיחה החודש שזרועה הדקיקה עוד נטויה.

 

החודש היה מגזין ווג כל כולו אופנה. בלטה במיוחד הפקה שהוקדשה למגמה הנקייה של העונה, עם הקולקציה הנחשקת של פראדה (שעצם ההרהור בה יוצר אצלי תגובות בלתי רצוניות), אבל גם אלה של בוטגה ונטה, קלווין קליין וג'יל סנדר. בקיצור, כל המעצבים שלא מפחדים מניקיון ודבקים בפריטים חפים מקישוטים מיותרים.גם ההפקה שהתמקדה במגמה הרומנטית-כפרית הכמעט-שחוקה הצליחה להציג אותה באור אחר. הרומנטיקה שבה נשאבה מעשורים רחוקים כמו שנות ה-20' וה-30' למאה הקודמת, והצליחה להתבדל מהפקות רומנטיות אחרות שראינו ועוד נראה בעונה הקרובה.


הטרנד הרומנטי באור אחר. הפקה מתוך מגזין ווג 

 

שלוש כתבות במגזין מפגינות את כוחו ועוד יותר מזה את כוחה של ווינטור. הראשונה בוחרת את המעצבים המלהיבים ביותר של תעשיית האופנה בתקופה הנוכחית. הזוכים בתואר: ראף סימונס לג'יל סנדר, ריקרדו טישי לז'יבנשי, ג'ק מקולו ולזארו הרננדז לפרואנזה שולר, כריסטופר קיין, קייט ולורה מליבי לרודארטה, כריסטופר ביילי לברברי וכריסטופר דקרנין לבלמיין. רשימה מכובדת בהחלט אך לא ברורה מאליה, שמראה מי מתאים לרוח של ווג ומצליח לסקרן בלי לוותר על האפיל המסחרי. עם זאת, מעוררים תהייה בנוכחותם האחיות לבית רודארטה וכריסטופר דקרנין לבלמיין. הקולקציה האחרונה של רודארטה הייתה חזרה נוספת על כתב היד המוכר מדי שלהן, וגם דקרנין, בקולקציית הקיץ ובקולקציית הגברים שלו, הפגין בעיקר חזרה למקומות בטוחים, ששום דבר חדש לא נראה בהם.

 

כתבה שנייה הוקדשה לדוגמניות החדשות. קדם לה עמוד שהכתיר את הדוגמניות ההולנדיות כמכתיבות דימוי היופי הנוכחי. בראשן עומדת לא אחרת מלארה סטון, והסיבה המתוארת לעלייתן היא במראה שלהן המשדר בריאות,

 וברגליים הלא נגמרות שעוברות אצלן בגנים. כתבת הדוגמניות שאחר כך הצליחה להפתיע, כי היא עוסקת בההערצה החדשה של דוגמניות. אנחנו – כך מסתבר – מעדיפים את הדוגמניות שלנו מחוץ למסלול. שם, ברחובות ובמסיבות, סגנון הלבוש שלהן הופך למושא השראה של מעצבים ולמושא תשוקה שלנו. תופעה זו דורשת מהדוגמניות להפגין סטייל עצמאי, גם כשצבא הסטייליסטים והמאפרים לא נמצא בסביבה. אלו שמצליחות לעשות זאת נכנסו לרשימה של ווג, שכוללת בין היתר את לילי דונלדסון, דריה ורבוי וג'סיקה סטאם.

 

לעניין המחודש בדוגמניות אחראים הבלוגרים, שתורמים לשינוי מוקדי העניין של הקהל הרחב. הבלוגרים הם גם מוקד הכתבה השלישית והסוגרת של המגזין, שכוללת הפקה שכל בלוגרית ישראלית יכולה רק להתקנא בה. הבולטים והמשפיעים ביותר מבין הבלוגרים שמסקר ווג הם טומי טון ל"ג'ק וז'יל" והבלוגר Bryanboy. הראשון מצלם אופנה מחוץ לתצוגות, ומצליח לקלוט בעדשתו את המגמות והפריטים הנחשקים ביותר בשידור חי. בעזרתו, למשל, הפך מגפון הניטים של איזבל מראן למגף בה' הידיעה של העונה הקודמת. Bryanboy, מצדו, פשוט נמצא בכל מקום שבו נמצא כתב אופנה בכיר. לטענתו, ההבדל בינו לבין העיתונאים נעוץ בכך שהוא לא אומר מה נכון או לא נכון, אלא רק נותן במה למה שהוא אוהב. קשה להסכים עם הטענה הזו, בעיקר לאור הבחירה שלו להצטלם לכתבה, שמבהירה שיש בידיו כוח שכדרכו גם קובע "נכון" ו"לא נכון".

 

את המגזין סוגרת תמונה של תיק שאומרת את כל מה שצריך לומר על העונה הקרובה. זהו תיק עור קלוע בצהוב מסנוור של בוטגה ונטה, מותג בולט העונה הזו, ולא בכדי. הקולקציה של המותג לעונה הקרובה היא סיכום של כל מה שקורה באופנה עכשיו, והבחירה בו לסגור גיליון שכולו אופנה הולמת ביותר.


המעצבים המלהיבים על פי ווג. מצליחים לסקרן בלי לוותר על האפיל המסחרי


הדוגמניות החדשות על פי ווג. מעניינות גם מחוץ למסלול


למעלה ולמטה: הפקה שמוקדשת למגמה הנקייה של העונה. בולטת לטובה (מתוך מגזין ווג)


 

המגזינים התקבלו באדיבות עולם הירחונים, דיזנגוף סנטר תל אביב, 03-6201399, 03-6291506


 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זרועה עוד נטויה. עורכת ווג האמריקאי אנה ווינטור
צילום: Getyimages Imagebank
מתוך מגזין ווג
טינה פיי על שער ווג. גיליון שמפגין כוח
מתוך מגזין ווג
התיק של בוטגה ונטה בעמוד הסוגר של המגזין. בחירה הולמת
מתוך מגזין ווג
לאשה בפייסבוק
מומלצים