שתף קטע נבחר

האם נראה בקרוב בשוק מסכים גמישים?

מנהל הטכנולוגיה של HP, פיל מקיני, חשף בפני עיתונאים דגם פיתוח ראשוני של מסך גמיש, שיוכל בתוך כשנתיים וחצי להחליף מסכים במחשבים ניידים וסלולריים. אבל עדיין לא נוכל לקפל אותם ולהכניס לכיס בקרוב

באירוע הצגת מוצרים שהתקיים השבוע בברצלונה, הציג פיל מקיני, מנהל הטכנולוגיה הראשי של חטיבת המחשוב ב-HP פיתוח ראשוני של מסכים גמישים.

 

מקיני, שדיבר בפני העיתונאים, מתח שני צירים של מאפיינים המעניינים את הצרכן: עושר חוויית המשתמש מול ניידות. ככל שהניידות עולה, כך קטנה איכות החוויה.

 

בקצה האחד של הציר ניתן לראות מוצרים כמו טלפון סלולרי פשוט – שמציע ניידות גבוהה, אבל לא איכות חוויה (כמו למשל גודל המסך). בקצה השני, של חווייה עשירה אבל אפס ניידות אפשר להציב מסך טלוויזיית HD ביתי: איכות צפיה מעולה, אבל לא ניתן לקחת אותו לפיקניק, למשל.

 

HP כחברה, בדומה כמובן למתחרותיה, מחפשת היכן החללים על הרצף וכיצד ניתן למלא אותם במוצרים שיענו על החסר.

 

הנישה החסרה כיום, כמובן, היא הנישה שבין טלפון סלולרי חכם לבין נטבוק. אינטל ושותפותיה ניסו בעבר למלא את החלל הזה עם מוצרים שזכו לשם MID, ראשי תיבות של Mobile Internet Device.

 

מקיני מספר שהבעיה העיקרית של המוצרים האלה הייתה גודל המסך – למכשירים הללו היו מסכים בגדלים שבין חמישה לשבעה אינץ' – ופשוט היו קטנים מדי לקריאה נוחה. הבכיר מ-HP טוען כי למוצרים אלה היו כ-70 אחוזי החזרה.

 

 

הוא הביא כדוגמה דומה את הטלפונים החכמים שמציעים מסך גדול מדי עבר כיס המכנסיים, למשל הנקסוס של גוגל, שבינתיים לא רושם מכירות מזהירות.

 

לחלל הזה נכנסים כיום מכשירים חדשים עם מסך קצת יותר גדול – כמו ה-Slate של HP או ה-iPad של אפל, ובטוח שבעקבותיהם יבואו מכשירים דומים נוספים.

 

מסכים גמישים עוזרים לדיאטה

ב-HP התנסו עם הרבה דגמי דמה שמולאו בעופרת כדי לבדוק מה ייחשב בעיני רוב המשתמשים למכשיר "קל". התגלה שנקודת הקסם היא כחצי קילו, לא יותר. אבל זוהי נקודת

צילום: ניב לילאן

משקל שקשה להגיע אליה, בגלל משקלם של הרכיבים – למשל, הזכוכית המגינה על מסך המגע.

 

ומה הפתרון? מסכים גמישים. מקיני שלף גליל דק בצבע כסוף, שנפרש למשטח עליו הודפסו מעגלים אלקטרוניים. החומר שממנו עשויים המסכים, הוא מילאר – אותו חומר המשמש ליצירת לוחות סולאריים.

 

מתחת ליריעות המיילאר המודפסות, ניתן לשים נורות LED המשמשות גם כיום למסכי מגע – ובום, יש לך מסך גמיש – וקל משקל.

 

המסכים הגמישים, סביר להניח יופיעו בשלב ראשון במוצרים ניידים בעלי מסכים קטנים שבתחילה איכות התמונה והרזולוציה שלהם יהיו נמוכות יחסית – אך מסכים אלה עתידים בשלב מאוחר יותר להחליף את המסך המוכר במחשבים ניידים, וכך, להפחית דרסטית ממשקלם.

 

אך המוצר עדיין לא בשל. להערכת מקיני, יעברו עוד כשנתיים וחצי עד שנראה מסכים כאלה בשוק במוצרים מסחריים. אחת מהבעיות (שלטענת מקיני כבר נפתרה), היא לדאוג שהחומר לא יתעוות בטמפרטורות קיצוניות.

 

בעיה נוספת היא היכולת לקפל את המסך הגמיש. מסתבר שאחרי מספר קטן של קיפולים, המסך ניזוק, כך שמה שלא נראה בקרוב בשוק, הוא מכשיר שאפשר לקפל ולפרוש לפי צורך.

 

הכותב היה אורח חברת HP

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיל מקיני ודגם המסך הגמיש
צילום: ניב לילאן
מומלצים