שתף קטע נבחר

אילנה צור פורשת מפסטיבל דוקאביב

מייסדת פסטיבל הסרטים הדוקומנטרי והמנהלת האמנותית שלו תסיים את תפקידה במאי הקרוב. "אני מאמינה ברוטציה אבל גם עייפה מלקושש תרומות ולגייס תמיכה ציבורית", אומרת צור

מייסדת ומנהלת פסטיבל הסרטים הדוקומנטרי המוביל בישראל, "דוקאביב", פורשת מתפקידה. אילנה צור הודיעה השבוע ליו"ר ההנהלה הציבורית של הפסטיבל, עו"ד אהרון בן שחר, על החלטתה לפרוש מתפקידה בתום הפסטיבל הקרוב שייערך במאי.

 

בהודעת הפרישה אמרה צור כי החלטתה נובעת מרצונה להתפנות לעניינים אחרים. "הקמת הפסטיבל היתה בשבילי חוויה יוצאת דופן ומעשירה. היו אלה שנים של פעילות פוריה שבצדה הצלחה. אני משאירה פסטיבל משמעותי לתעשיית הקולנוע הדוקומנטרי ומקווה שימשיך לצמוח ולהתחזק", הוסיפה צור.

 

יו"ר ההנהלה הציבורית של העמותה, עו"ד בן שחר, אמר בתגובה: "מתוך הוקרה רבה לפועלה של אילנה בעמותת 'דוקאביב' לאורך השנים, אני מודה לה מקרב לב בשם ההנהלה וחברי העמותה על פועלה למען הפסטיבל ולקידום הקולנוע התיעודי בישראל".

 

בן שחר הוסיף ואמר כי בתום הפסטיבל הקרוב תמנה ההנהלה הציבורית ועדה לאיתור מנהל אמנותי חדש. בתגובה ראשונית ל-ynet אמרה צור: "ההחלטה פשוטה והיא נובעת גם מהאמונה הבסיסית שלי בחשיבותה של רוטציה בניהול מוסדות תרבות, גם מהרצון הפרטי שלי להתחדש וגם מכך שניהול הפסטיבל סחט אותי פיזית ורגשית. אחרי 12 שנים הגיע הזמן לעשות דברים אחרים.

 

"אחד הקשיים הגדולים היה הצורך לקושש תרומות ולגייס תמיכה ציבורית. כל שנה זה נעשה קשה יותר ויש לזה גם השפעה על בחירות אמנותיות. הגעתי לקצה ואני אומרת את זה בהשלמה. אני מאושרת על כך שהיתה לי הזכות להתחיל בארץ משהו חדש שכמותו לא היה קודם ואני הולכת גאה. כמובן שאמשיך ללוות את הפסטיבל ואהיה שם תמיד בכדי לעזור ולתמוך. בכוונתי גם להעמיד את הקשרים הנפלאים שנרקמו לאורך השנים עם מוסדות ויוצרים בחו"ל לרשות הבאים אחרי.

 

"אני מאחלת לעצמי התחדשות פנימית ולפסטיבל שיצליח להתרומם ולקבל את המקום שמגיע לו גם בארץ וגם בעולם. הייתי רוצה שתימצא דרך להמשיך ולהראות סרטים בלי מורא ומשוא פנים. אפשר לעשות דברים נועזים אם יש לך גיבוי. אני מאחלת למי שיבוא אחרי שידע לעמוד בלחצים".

 

מנכ"לית פסטיבל "דוקאביב" ולשעבר ראש פורום היוצרים הדוקומנטריים, גליה בדור, אמרה בתגובה: "פסטיבל 'דוקאביב' הוא הפסטיבל המשמעותי ביותר בארץ

לקידום הקולנוע הדוקומנטרי הישראלי ומהווה מתחילתו פלטפורמה יוצאת דופן לסרטי תעודה מהארץ ומהעולם. האישה שייסדה, יצרה, הניעה ותרמה לכך היא אילנה צור ועל כך הערכתי הגדולה אליה.

 

"אילנה השכילה לראות את חשיבותו ותרומתו של הקולנוע התיעודי, עוד הרבה לפני שזכה להכרה רחבה הן בציבוריות הישראלית והן בקרב הגופים המשדרים ובמידה רבה בכך פתחה את הדלת ליוצרים וליצירה הישראלית התיעודית שזוכה היום לבולטות ולהצלחה. אני מקווה שאילנה צור תמשיך ללוות את הפסטיבל גם בשנים הבאות ולתרום מכישרונה ומניסיונה העשיר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צור. מפנה מקום
צילום: תמר טל
לאתר ההטבות
מומלצים